На думку чиновників, ці країни не впоралися з проведенням реформ і не змогли скоротити рівень свого держборгу, повідомляє «Росія 24».
Вперше в історії сучасної Європи до окремих країн даного регіону можуть бути застосовані економічні санкції з боку наднаціональної структури.
Як очікується, в доповіді Європейської комісії, який буде опубліковано в середу, Франція, Іспанія і Словенія, будуть піддані різкій критиці за свою нездатність провести необхідні реформи і домогтися запланованого скорочення держборгу.
Йдеться про так званий доповіді про «макроекономічних дисбалансів». Згідно з нещодавно затвердженим законодавству єврозони, у разі, якщо країни, які самостійно не виправлять вказані у доповіді «макроекономічні дисбаланси», до них будуть застосовані санкції, а також серйозні штрафи.
В інтерв'ю виданню The Sunday Telegraph, високопоставлений європейський чиновник, який побажав залишитися неназваним, заявив, що під «санкціями» мається на увазі, в тому числі, проведення необхідних структурних реформ «через голову» національних урядів окремих країн.
Згідно з декретом, затвердженим у листопаді 2012 р, процедура запровадження санкцій проти окремих країн може бути скасована тільки в тому випадку, якщо більшість країн проголосують проти такого рішення.
По ряду прогнозів, першою країною, яка потрапить під режим санкцій, може стати Словенія. Фінансова криза, що триває в цій країні вже встигли порівняти з ситуацією на Кіпрі. Європейські чиновники побоюються, що для вирішення проблем у банківському секторі Словенії доведеться «рятувати» вже цього літа.
Чиновники Європейської комісії вже попереджали французьку владу, що слабка конкурентоспроможність економіки Франції і високий рівень держборгу цієї країни становлять загрозу для стабільності єдиної європейської валюти.
По Іспанії чиновники також відзначили високі рівні внутрішніх і зовнішніх боргів, а також підвищені рівні безробіття.
Попередні строки, в які Франції доведеться «виправитися» вже були озвучені. Якщо французькі влади не почнуть здійснювати необхідні реформи до 2015р, за них це зроблять влади ЄС.
У пакті про бюджетну стабільність, під визначення «збалансований» потрапляє бюджет з річним структурним дефіцитом не більше 0,5% від номінального ВВП. Поряд з цим допускається, що країни з державним боргом менше 60% від ВВП можуть незначно перевищувати зазначену позначку.
Джерело: РБК-Україна
ІА "Вголос": НОВИНИ