У нинішній президентській кампанії Яценюка простежуються ті самі риси, що й у невдалих спробах КОП та Віче: незнання української ментальності і неадаптоване застосування в Україні російського досвіду політичних операцій, надмірна аж до безглуздості креативність реклами, підвищена увага до інтернету, а також віртуальність кампанії, тобто відсутність реальних політиків та структур, які складають оточення лідера.

Однак лідер не може перебувати в цілковитій порожнечі. Врешті-решт необхідно оприлюднити хоча б тих людей, які надають йому фінансову підтримку. Наразі в якості головних фінансистів кампанії Яценюка були помічені пп. Дмитро Фірташ, Віктор Пінчук, а також Леонід Юрушев. Всі троє панів – дуже заможні, всі троє – тієї самої національності, яка так не подобається Ратушняку. Однак, подейкують, що двоє перших уже відійшли від Яценюка, а його голвний спонсор на сьогодні – Леонід Юрушев може виявитися особою із громадянством іншої країни, що категорично заборонено виборчим законодавством.

Саме тому Яценюк розповідає казки, що гроші для своєї кампанії він збирає через інтернет. Загалом, якби воно справді так було – це був би великий поступ для України. У подібний спосіб збирають гроші на виборчі кампанії у багатьох демократичних країнах, наприклад, у США. Така система ефективна не тільки тому, що пропонує повністю прозорі й відкриті гроші на вибори, але ще й тому, що за цими грішми не стоїть конкретний інвестор, який потім має всі права і можливості керувати кандидатом. І найголовніше - усі, хто пожертвував свої гроші, стають виборцями, які підтвердили серйозність своїх намірів власними гривнями. Причому мова не йде про великі суми - досить однієї гривні, що може дати майже кожний українець, а потім голосувати за того, кому віддав цю гривню.

Однак, у даному випадку, як це майже завжди трапляється у Яценюка, його красиві слова розходяться з ділом, є не більше, ніж імітацією.

Завдяки збору коштів від своїх прихильників через Інтернет Арсеній Яценюк отримав 6 млн. грн.. Саме таку суму він озвучив під час прес-конференції у Львові 10 серпня. Причому стверджує, що олігархи його не фінансують. І що важливіше, він не використовує для фінансування своєї виборчої президентської кампанії державні кошти.

Щодо державних коштів, то вірогідно Яценюк таки й справді їх напряму не використовує – просто не має до них доступу. А те, що йому буцім-то вдалося розгорнути свою хакі-кампанію за 6 млн. грн.. – нехай він про це розповість своїй бабці Соні.

До речі, про збір п. Яценюком коштів через Інтернет. На сайті Фронту Змін розміщено 504 прізвища прихильників Яценюка (в абсолютній більшості — фізичні особи), які перерахували кошти на виборчу кампанію Арсенія Петровича. Отож в середньому кожнен пожертвував близько 12 тис. грн.

Впадає в око, що Яценюка фінансово підтримують переважно мешканці Центру та Сходу України. Показовим є, наприклад, такий факт: з Новосанжарського району Полтавської області перерахували гроші 68 осіб, а з усієї Галичини – всього 35 осіб, в тому числі 15 представників Львівської області. Серед останніх зустріли і одне знайоме — бізнесмена Володимира Гарцули.

Тобто галичани, як завжди, люблять «усією душею», але не всією кишенею

ІА "Вголос": НОВИНИ