Цього дня з іменинами вітають усіх, хто має ім'я Галина.
23 березня відзначають день іменин жінок з ім'ям Галина. Це слово з грецької мови означає «лагідна, спокійна».
Кажуть, що Галина зростає татовою донькою і більше товаришує з хлопчиками, ніж з дівчатками. Також вона не тільки любить вбиратися, але і любить покрутитися перед дзеркалом.День Галини
У грецькій міфології таке ім'я нібито носила німфа, покровителька моря та моряків, яка уособлює штиль. Перекладається це слово також як «безтурботна», «тиха», «лагідна». Її імені відповідають такі поняття як ясна погода і штиль на морі. Вона завжди несла з собою спокійну і ясну погоду на морі. Іменини Галини за православним календарем (23 березня і 29 квітня) і за католицьким не збігаються.
Католики святкують їх також два рази в рік, але тільки 1 липня і 24 серпня. Покровителькою імені вважається галка, тому носійки зазвичай люблять побазікати.
Галина, попри своє іноземне походження, міцно вкорінилася в українській літературі у різних персонажках: за Тарасом Шевченко Галина - це красива чорноброва темнокоса дівчина з карими очима, з червоною стрічкою у волоссі. Галина лагідна, добра та розумна, чим одразу закохує в себе усіх парубків, проте лише одному віддасть своє серце.
Привітання з іменинами
В день святковий гріють душу,
Теплі побажання,
Настрій свята в серці творять,
Щирі привітання!
В іменини ми бажаєм,
І щодня й щомиті,
Хай Галині помагає,
Ангел покровитель!
Як пісня дзвінко ллється,
Хай гарно так живеться,
Хай доля посміхається,
Здоров’я додається,
Хай буде свято на душі,
А серце щастям багатіє,
Хай водограй вирує почуттів,
Збуваються всі мрії!
23 березня - День метеоролога
З 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.
23 березня - міжнародний день ОК
Вважається, що саме цього дня 1839 року вперше в газеті «Бостонський ранок» був надрукований вираз «о'кей».
ІА "Вголос": НОВИНИ