Народний депутат, член фракції Партії регіонів «Регіони України» Ганна Герман хоче своїм законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення неупередженого ставлення ЗМІ до свободи політичних дебатів» перекрити кисень непрозорому бізнесу у ЗМІ.

Про це вона заявила на прес-конференції у Львові сьогодні.

«Це бізнес і не завжди чесний, і не завжди прозорий. Я хотіла би такому непрозорому бізнесу перекрити кисень», - сказала вона.

За її словами, неприйняття цього закону вигідно людям, які на цьому заробляють під час виборів: «Мені здається, що це невигідно багатьом людям з багатьох політичних партій, які займаються бізнесом, які роблять на цьому гроші, особливо під час передвиборчих кампаній.

При цьому народний депутата зазначила, що не знає чи їй це вдасться, оскільки певні політики вже залучають громадські організації, формують суспільну думку про те, що вона посягає на світовий контекст і свободу преси.

«Але я вважаю, що Україна має свій контекст і ми повинні виходити зі своїх реалій і наше поняття свободи преси повинне бути нашим поняттям», - пояснила вона.

Герман зазначила також, що цей закон забезпечить право громадян знати позицію президента, голови ВРУ, прем'єра та лідера опозиції.

«Ми не повинні давати шанс на свободу слова лише тим, хто має гроші», - підкреслила вона.

Народний депутат також не відкинула того, що з часом цей закон можна буде скасувати: «Можливо це тимчасовий захід, можливо з часом ми прийдемо до усвідомлення того, що преса мусить бути збалансована, преса мусить подавати різні думки. Коли ми прийдемо до цього, можливо тоді ми можемо цей закон скасувати», - сказала вона.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення неупередженого ставлення засобів масової інформації до свободи політичних дебатів зареєстрований у ВРУ 15 січня 2007 року.

Законопроектом пропонується доповнити закони про ЗМІ положенням про те, що ЗМІ всіх форм власності, в тім числі і електронні, за винятком тих, засновниками яких є політичні партії, зобов'язані надавати рівні умови у висвітленні діяльності парламентських партій, подавати різні (мінімум - дві) точки зору, висвітлюючи аспекти діяльності влади та опозиції.

Ще одним доповненням пропонується надати президенту, голові Верховної Ради, прем'єр-міністру та лідеру опозиції право безоплатного інформування громадськості про свою діяльність у друкованих засобах масової інформації усіх форм власності.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, зміни обумовлені «необхідністю законодавчо сприяти об'єктивності, різнобічності висвітлення діяльності роботи всіх гілок влади в Україні, мінімізації заангажованості ЗМІ, повнішому задоволенню реалізації права громадян на отримання неупередженої, максимально об'єктивної або принаймні різнобічної інформації».

PRESSTIME.COM.UA

ІА "Вголос": НОВИНИ