Генеральне консульство Республіки Польща у Львові не сплачуватиме Львівській міській раді грошового внеску на розвиток соціальної інфраструктури міста. Натомість консульство взяло на себе зобов’язання провести благоустрій території, де розташовуватиметься нове приміщення, і надавати там якісні послуги. Про це сьогодні, 3 липня, у коментарі ZAXID.NET повідомив директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Олег Синютка.
"Хотів би підкреслити, що будівництво нового приміщення Консульства завжди вважалося для Львова пріоритетним, - наголосив він. - Однак ми не робимо виключення для суб’єктів підприємницької діяльності, установ, організацій, які, згідно з відповідним Положенням, повинні здійснювати інвестиційний внесок у інфраструктуру міста. Вважаю, що у цьому випадку було досягнуто порозуміння між Консульством і керівництвом Львова про те, що не обов’язково цей внесок повинен сплачуватись у грошовій формі. Генконсульство Польщі у Львові в листі від 22 червня 2007 року взяло на себе зобов’язання облаштувати та провести благоустрій території. Відповідне рішення виконкому від 22 червня є просто адекватною реакцією на цей лист. Таким чином, ми знайшли рішення, яке, по-перше, відповідає Консульській конвенції 1991 року, по-друге, у мешканців Львова і Західного регіону України з’явиться можливість отримувати візи у більш пристосованому приміщенні, по-третє, громада, як компенсацію, отримає кошти, вкладені у благоустрій і розвиток інфраструктури міста".
За словами Олега Синютки, міська влада Львова сподівається, що кошти, які Генеральне консульство Республіки Польща у Львові вкладе у благоустрій території, дорівнюватимуть сумі грошового внеску на розвиток соціальної інфраструктури міста і становитимуть близько 1 млн грн. Він також додав, що дозвіл на будівництво нового приміщення консульство може отримати у будь-який момент. "Я не бачу ніяких перешкод цьому", - резюмував Олег Синютка.
Раніше консул Генерального консульства Польщі у Львові Зиґмунт Бадовскі заявляв, що Консульство не має правової підстави, щоб сплатити інвестиційний внесок на розвиток соціальної інфраструктури Львова, адже, згідно з Віденською конвенцією, консульства звільнено від місцевих грошових зборів. У свою чергу, Олег Синютка запевнив, що, згідно із роз’ясненням юридичного відділу ЛМР, сплата інвестиційного внеску не є місцевим грошовим збором. Відтак, рішення виконкому стало компромісним.
ІА "Вголос": НОВИНИ