За його словами, дії Львівської міської ради у справі встановлення тарифів спричинили протест, оскільки влада міста не виконує судових рішень, що стосуються неправомірності встановлення тарифів. Крім того, розпочався процес «вибивання» оплати за комунальні послуги. Державна виконавча служба надсилає людям повістки зі словами: «Негайно з’явитися для погашення боргу. У разі неявки на Вас буде накладено штраф 170 грн., накладено арешт на Ваше рухоме і нерухоме майно, Ви будете доставлені примусово працівниками міліції».

Відповідні рішення, за словами Мацеха, приймаються без попередження боржника, копію судового наказу боржник не отримує, а рішення суд приймає без його участі, на підставі протермінованих документів чи незаконних тарифів, що діяли в період 2005-2008 рр. та скасовані у судах всіх інстанцій.

За словами координатора ГФЛ, масла у вогонь підлив міський голова Андрій Садовий, котрий у інтерв’ю газеті «Суботня пошта» заявив: «Потрібно запустити механізм: спільно із телебаченням виконавча служба має робити рейди і проводити опис майна. Не платять зазвичай ті, хто має можливість, але зневажає закон».

«Ми будемо вимагати і розішлемо відповідні листи у всі суди, а також будемо пробувати зупинити таку практику на рівні робочої групи з питань протидії корупції. Адже всі знають, що рішення 1032 виконкому, про встановлення тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій в період з 2005 по 2008 роки скасовано. Відповідно тарифи, що застосовувалися в цей період не є чинними. Як правило боргові зобов’язання виникають саме в ці три роки. І суд взагалі не може виносити таких наказів, та ще й без участі мешканців. Оскільки по всьому Львову, на рівні всіх судових інстанцій тарифи визнано незаконними. Борги, котрі виникли є штучними і не можна львів’ян заздалегідь вважати, як таких, що зневажають закон», - повідомив Олег Мацех.

Водночас він зазначив, що сьогодні мешканці не можуть відмовитися від послуг, котрі неякісно надає ЖЕК. Мешканці мають право замовляти послуги або виконувати їх самостійно, однак їм нав’язуються послуги.

«Договори (між ЛКП та мешканцями – ред.) на сьогодні – це маніпуляція з мешканцями міста, для того, щоб як ярмо на них накинути обов’язок лише платити кошти за послуги у вигляді всього пакету. Наприклад, до цього часу у Львові не затверджено меж прибудинкових територій. Як правило до них включені і тротуари, і вулиці, і дороги. І замість того, щоб ці послуги оплачувалися з бюджету міста, їх через, нібито, прибудинкові території оплачують мешканці» - пояснив Олег Мацех.

Таким чином громадський форум Львова вимагатиме від міського голови Андрія Садового негайно втрутитися у ситуацію та виконати свої передвиборчі обіцянки. А саме:
1.    Вжити негайних заходів щодо припинення практики вибивання коштів львів’ян за послуги з обслуговування будинків і прибудинкових територій, так як борги, що виникли у цій сфері у своїй більшості є штучними.
2.    Забезпечити законні права львів’ян вибирати необхідні та відмовлятися від непотрібних їм житлово-комунальних послуг.
3.    Переглянути існуючі неправомірно встановлені тарифи на послуги з обслуговування при будинкових територій і сформувати їх у відповідності до чинного законодавства.

ІА "Вголос": НОВИНИ