ЛЬВІВ, 12 БЕРЕЗНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – Громадський форум Львова закидає органам внутрішніх справ у Львівській області незаконне заробітчанство.
Представники ГФЛ Олег Мацех та Теодор Дяків сьогодні на прес-конференції назвали найбільшими зловживання ОВС при реєстрації місця проживання (перебування), оформленні закордонних паспортів, поновленні паспортних документів, надання послуг дозвільної системи.
Депутат міської ради Теодор Дяків називає незаконною вимогу оформлення домової книги при реєстрації місця проживання ще й за від подіну плату. Така вимога, за його словами, стосується лише мешканців будинків, які не обслуговуються ЛКП (ЖЕКами), а таких будинків, принаймні у Львові немає.
Натомість через оформлення такої домової книги термін реєстрації розтягується на місяці, а згідно законодавства, він не повинен перевищувати 7 днів, наголошує Дяків.
ГФЛ також вважає протизаконною вимогу ОВС щодо оформлення в Управлінні інформаційних технологій МВС довідки про наявність чи відсутність судимості при реєстрації місця проживання, оформленні або поновленні паспортних документів, оформленні закордонних паспортів, оформленні дозволів на зброю знову ж таки за відповідну плату.
Олег Мацех зауважив, що правоохоронці мають можливість миттєвого доступу до інформації оперативно-довідкового призначення будь-якого підрозділу МВС. Тому, за його словами, вони самі повинні перевіряти ці дані, а не вимагати від громадян доводити щось
Порушення організація також побачила у формі заяви про реєстрацію місця проживання та талону про зняття з реєстрації. У різних районах ці заяви оформлюються на різних бланках.
«Це не бюрократична тяганина, а це заробітчанство міліції, яке побудовано на тому, що хтось робить бланки з голографічним захистом, потрібно якійсь фірмі, яка їх робить на всю Україну, заплатити відповідну суму. Крім того і самі органи МВС на цьому заробляють незаконно», - наголошує Теодор Дяків.
За його словами, є справді випадки, коли потрібно платити за певні бланки чи документи, але вказані вище існують лише у скасованих нормативних документах.
Дяків зазначив, що не бачить наразі, як громадянам вберегтися від неправдивої інформації працівників паспортної системи: «Коли є незаконні вимоги або неточна, перекручена неправдива інформація, щоб захистити себе потрібно зрозуміти свої права в першу чергу. Більшість мешканців не має ніяких можливостей це зробити».
Відповідальний секретар Громадської Ради при ГУ МВСУ у Львівській області Тарас Гаталяк пообіцяв, що Громадська Рада розгляне ці всі питання. Наразі він пропонує створити робочу групу з активістів громадських організацій, паспортної служби та вивчити ці питання.
Дяків підтримав цю пропозицію. На його думку, це дасть змогу захистити людей у широкому плані, а не окремих осіб, бо це складно.
Заступник начальника управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС у Львівській області Юрій Іллюшик, який теж брав участь у прес-конференції, пояснив, що при реєстрації від громадян не вимагають довідки про судимість чи не судимість, а лише пропонують надати таку довідку. Решту закидів ГФЛ представник обласного управління не зміг спростувати.
Натомість ГФЛ пропонує керівництву МВС видати розпорядження про усунення порушень, починаючи з форм документів, уточнити перелік і узгодити з громадськими організаціями; ввести до моніторингової групи представників громадських організацій.
ІА "Вголос": НОВИНИ