Новий вид хіміотерапії, отриманий на основі молекули із гімалайського грибка, виявився потужним протираковим засобом і може в майбутньому стати новим варіантом лікування для хворих із запущеними пухлинами.
Кордіцепін, також відомий як 3′-дезоксиаденозін (або 3′-dA), являє собою аналог нуклеозидів природного походження, який, як повідомляється, має низку протиракових, антиоксидантних та протизапальних ефектів, що в деякій мірі пояснює, чому гриб іноді називають найціннішим паразитом в світі.
Однак у природного кордицепіну, є свої недоліки, в тому числі те, що він швидко розщеплюється в кровотоці.
Щоб посилити потенціал кордицепіну як протиракового агента, NUC-7738 використовує ряд розроблених змін, дозволяючи йому проникати в клітини незалежно від переносників нуклеозидів.
Згідно з новим дослідженням NUC-7738, ці зміни роблять протиракові властивості препарату-кандидата до 40 разів потужнішим, ніж кордіцепін.
Більш того, перші результати першого клінічного випробування NUC-7738 на людях, схоже, поки що позитивні. У випробуванні беруть участь 28 пацієнтів з запущеними пухлинами.
Поки що щотижневі зростаючі дози NUC-7738, що їх вводять цій групі, добре переносилися пацієнтами і показують обнадійливі результати.
Результати дослідження повідомляються в журналі Clinical Cancer Research.
ІА "Вголос": НОВИНИ