Ви перебуваєте з командою впродовж усіх зборів?
Так. Моїм завданням є інформування тренерського штабу про важливі події, які можуть стосуватися збірної.
Зараз, звичайно, багато використовують різні гаджети, щоб дізнаватися новини. Хоча Блохін, наприклад, ще й газети читає. Я йому привозив свіжу пресу, плюс робив добірку новин з інтернету. Ну і якщо виникає необхідність повідомити про щось мас-медіа, я це роблю. Проте все одно я не проводжу на базі стільки часу, скільки проводять футболісти. Суворого графіку у мене немає, тренуватися мені непотрібно. Присутність вимагається тільки в ключових моментах збору.
За яким принципом організовано спілкування з пресою?
Я сповідую принцип користі для команди і принцип розумної поміркованості. Тобто, для роботи преси створені всі умови, але позиція тренера є визначальною. Якщо він з тактичних міркувань не хоче говорити, наприклад, про травму якогось футболіста, я зі свого боку не стану видавати цю інформацію. Це ж буде порушенням маленької державної таємниці. Хоча найчастіше футболіста відправляють в клуб, і немає сенсу його ховати, відправляючи таємно. Він відкрито їде в аеропорт, і від'їзду не сховаєш.
Чи бували ситуації, коли футболісти приїжджали в збірну відкрито налаштованими один проти одного після якихось клубних конфліктів?
Напруження між гравцями не відчувалося ніколи. Бувають підколи, іноді дуже гострі, ніби "Ну що, скільки пропустите в Європі в наступного разу?", але це все залишається в дружніх рамках. Футболісти розуміють, що приїхали в збірну і виступають за свою країну, про це їм нагадує і тренер. Клубні інтереси відходять на другий план. До того ж у нас в збірній - дуже дружній технічний і медичний штаб, який створює атмосферу тепла і турботи навколо тренерів та гравців збірної. Доброзичливе і відкрите ставлення є фундаментом своєрідною футбольної сім'ї, де всі один одного підтримують і підбадьорюють.
Чим ви зайняті в період між зборами?
Левова частка запитів на інтерв'ю розглядається саме в цей час. У міжігровой цикл за гравців відповідають прес-служби клубів, а ось тренер збірної перебуває під нашою опікою. Всі запити узгоджуються зі мною. Наприклад, коли Блохін, зірка світового масштабу, очолив національну команду, до нас надходили десятки прохань про автографи, про фото, про інтерв'ю. Зарубіжні мас-медіа виявляли активний інтерес, але нам доводилося вибирати, з ким спілкуватися. В іншому випадку, Олегу Володимировичу щодня доводилося б давати інтерв'ю.
Кому віддали перевагу?
Спеціалізоване видання з України та інших країн. Російське телебачення приїжджало - ОРТ, НТВ, СТС, французька газета L'Equipe присилала шефа відділу футболу, давали ексклюзив для "Євроньюз", "Ройтерс".
Цікавий випадок був, коли приїхав шведський тележурналіст. Взагалі, Блохін вважає за краще спілкуватися з нашими виданнями, а потім вже, якщо є час, приділяти увагу закордонним, але цей випадок був незвичайним. Виявляється, цей швед робив матеріал про Блохіна близько сорока років тому, приїжджав сюди, робив інтерв'ю та фоторепортаж про Олега Володимировича. Він і цього разу привіз фото, де він гуляє по Києву з Блохіним і його колишньою дружиною, Іриною Дерюгіною. З поваги до цього журналіста Олег Володимирович погодився поспілкуватися і на цей раз, але взагалі волів більше зосереджуватися на тренерській роботі і не розпорошуватися на інтерв'ю.
Для нього зручніше було зібрати прес-конференцію і спілкуватися з представниками преси не менше півгодини, поки їх цікавість не буде задоволено. А під час Євро існував загальний для всіх розклад заходів для медіа, тому йому залишалося тільки з'являтися на них. Він дуже дисциплінований, пунктуальний чоловік, тому все було в порядку. Та й інші тренери відрізняються відмінною дисципліною. Мені здається, це ще старий футбольний гарт: виїзд з бази, прибуття на стадіон, початок матчу, тренування - все регламентовано, і спізнюватися нікуди не можна. Для тренера дисципліна і виховання відіграють ключову роль, і вони прищеплюють це футболістам.
Джерело: hotsport
ІА "Вголос": НОВИНИ