За його словами, сьогодні зі Львова в Грибовичі вивозиться велика кількість сміття. За сьогоднішніх умов, сміттєзвалища можна буде експлуатувати ще біля трьох років. Продовжити цей термін можна шляхом збільшення території для вивозу сміття.

«Кожен день місто Львів накопичує сміття розміром у будинок з шириною 20 м на 20 м і висотою 10 м. Ми маємо можливість експлуатувати сміттєзвалища до 2012 року», - зазначив Юрій Голець.

Покращити ситуацію зможе будівництво сміттєпереробного заводу, оскільки прийдеться «хоронити» меншу кількість побутових відходів, а певну їх частину можна буде переробити. Також пропонується очистити територію сміттєзвалища від гудронів. За словами Юрій Голеця, вивільнення території від гудронів продовжить термін експлуатації полігону твердих побутових відходів ще на 5 років. Проблема вивільнення території від гудронів сьогодні вирішуються.

«Власник тих гудронових озер, «Львівський нафтомаслозавод», перебуває сьогодні на стадії банкрутства, а самі озера перебувають в заставі в запорізькому банку. Відбуваються судові процеси по цій справі. Якщо це питання буде вирішено, то подальша експлуатація і будівництво сміттєпереробного заводу є доцільним. Вивіз гудронів дозволив би продовжити термін експлуатації полігону не менше ніж на 5 років. Вивільнені площі можна просто заповнювати сміттям», - повідомив Юрій Голець.

За його словами, дві фірми, французька та шведська, вже цікавилися цим питанням і висловлювали бажання інвестувати у переробку гудронів. Робота з ними проводиться.

Сьогодні на території накопичувальних озер у Грибовичах знаходиться 200 тис. тон гідронів. Вони утворилися внаслідок діяльності Львівського дослідного «Нафтомаслозаводу». Справа стосовно банкрутства ВАТ «Львівський нафтомаслозавод» перебуває у господарському суді Львівської області. За експертними оцінками, вартість гудронів складає декілька мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 29 травня 2008 року сесія Грибовицької сільради прийняла рішення про закриття Грибовицького сміттєзвалища. Місцевих мешканців та депутатів насторожило те, що рівень води у гудроновому озері спав на 1,5-2 метри, через що на поверхні грунту виникли гудронові плями. Жителі побоюються наслідків цього явища.

У березні торік міський голова Андрій Садовий представив стрийську фірму «Гафса» як інвестора на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. «Гафса» представляє інтереси двох британських компаній — «C6 Capital» та «Carbon Capital Markets». Фірма пообіцяла розпочати роботи з рекультивації ще у квітні.

19 травня 2004 року Львівська міська рада та ТзОВ Гафса підписали договір „Про співпрацю на виконання комплексу робіт по дегазації міського сміттєзвалища.

6 липня 2006 року УКБ Львівської міської ради та заступник міського голови Львова звернулися до ТзОВ Гафса листом та телефонограмою з наказом про припинення роботи підприємства.

6 лютого 2007 року суд Господарський суд Львова та 18 червня 2007 року Апеляційний суд Львівської області виніс рішення про незаконність дій Львівської міської ради щодо перешкоджання господарській діяльності ТзОВ Гафса на території Грибовицького сміттєзвалища.

Термін експлуатації сміттєзвалища в Грибовичах закінчився у 2005 році. Проте мешканці навколишніх сіл дали згоду на продовження його експлуатації за умови виконання обласною та міською владою Львова пакету соціальних зобов'язань та проведення заходів щодо негайної рекультивації сміттєзвалища.

ІА "Вголос": НОВИНИ