Як повiдомили агентству "Iнтерфакс-Україна" в прес-службi комiсiї, своє рiшення вiн пов'язує зi змiною влади в Українi та припиненням повноважень уряду, який призначив його на цю посаду.
"Подання у вiдставку у зв'язку зi змiною влади є нормальною європейською практикою i має стати нормою для українських чиновникiв", - прокоментував своє рiшення агентству "Iнтерфакс-Україна" С.Петрашко.
Вiн зазначив, що за перiод свого керiвництва комiсiєю намагався продовжувати курс, намiчений колишнiми керiвниками ДКЦПФР, створювати сприятливi умови для розвитку українського фондового ринку, залучення iнвесторiв та їх максимальної iнформованостi i захисту.
С.Петрашко висловив подяку апарату ДКЦПФР за конструктивну та плiдну роботу.
У прес-службi комiсiї агентству "Iнтерфакс-Україна" уточнили, що разом iз головою комiсiї склали повноваження керiвники низки ключових департаментiв: з питань контрольно-правової роботи – Ганна Глушко, юридичного – Карина Мiкiтян, корпоративних вiдносин – Тетяна Капцова, а також начальник територiального управлiння ДКЦПФР у Києвi та Київськiй областi Сергiй Коровченко.
Як повiдомлялося, уряд Юлiї Тимошенко призначив заслуженого юриста України С.Петрашка головою ДКЦПФР 3 червня 2009 року пiсля того, як другий в iсторiї комiсiї голова Анатолiй Балюк подав заяву про вiдставку.
До цього в лютому 2008 року уряд затвердив С.Петрашка заступником голови ФДМ, проте це рiшення було призупинене президентом i пiзнiше скасоване.
За iнiцiативою С.Петрашка членом комiсiї було призначено першого її голову Олега Мозгового. Крiм того, при ньому членами ДКЦПФР стали голова її апарату Юрiй Назаренко та директор Департаменту корпоративних вiдносин Олексiй Петрашко.
До складу комiсiї входять також Сергiй Бiрюк (з 1997 року), Володимир Петренко (з 2004 року) i переобраний на новий семирiчний термiн Микола Бурмака.
Ранiше закон про державне регулювання ринку цiнних паперiв передбачав, що голову i всiх шiстьох членiв ДКЦПФР призначав президент за погодженням iз Верховною Радою на семирiчний термiн.
Проте з квiтня 2008 року, вiдповiдно до нової редакцiї Конституцiї, Конституцiйний Суд (КС) скасував норми цього закону про порядок призначення голови i членiв Держкомiсiї, i повноваження з призначення керiвництва ДКЦПФР перейшли до уряду.
ІА "Вголос": НОВИНИ