Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  і надзвичайних ситуацій Богдан Матолич надіслав термінову телеграму  головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення та начальникам обласних служб цивільного захисту  «Про невідкладні заходи у зв’язку з погіршенням погодних умов».

«За інформацією Українського Гідрометцентру та Львівського регіонального центру з гідрометеорології, впродовж 27-29 жовтня на території області можлива різка зміна погодних умов (27 жовтня місцями сильні опади, переважно у вигляді мокрого снігу, утворення снігового покрову, подекуди налипання мокрого снігу на ЛЕП та зв’язку, на дорогах ожеледиця). Температура повітря може знизитись вночі та вдень від 3? морозу до 3? тепла. Зміна погодних умов супроводжуватиметься посиленням швидкості вітру  до 15-20 м/с.

З 29 жовтня послаблення та припинення опадів та явищ, холодна погода утримається.

З метою вжиття превентивних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у населених пунктах, на об’єктах економіки, системах життєзабезпечення, транспортної інфраструктури та забезпечення оперативного реагування у разі їх виникнення внаслідок погіршення погодних умов ВИМАГАЮ:

1. Організувати постійний моніторинг погодних умов і прогнозування можливих надзвичайних ситуацій на підпорядкованій території.

2. Уточнити плани реагування та взаємодії служб і сил цивільного захисту на випадок виникнення надзвичайних ситуацій і подій, пов’язаних         з відключенням енерго-, газо-, тепло-, водопостачання, порушенням транспортного сполучення.

3. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації або суттєвого погіршення гідрометеорологічної обстановки забезпечити своєчасне інформування органів влади, підприємств, установ, організацій та населення, прогноз їх розвитку та порядок дій.

4. Вжити заходів щодо забезпечення безперебійного функціонування систем життєзабезпечення населення, об’єктів економіки і соціальної сфери, сталого функціонування комунального транспорту, в першу чергу пасажирських перевезень у населених пунктах та між ними.

5. Посилити нагляд за висотними механізмами, об’єктами розміщення реклами щодо їх готовності витримувати вітрові навантаження.

6. Особливу увагу приділити готовності до переходу на автономне живлення електроенергією найбільш уразливих категорій споживачів (лікарні, водозабори, каналізаційно-насосні станції тощо).

7. Забезпечити готовність аварійно-рятувальних служб і ремонтно-відновлювальних бригад до ліквідації негативних наслідків надзвичайних ситуацій і подій та з урахуванням розвитку обстановки переводити їх на  чергування в посиленому режимі", - йдеться у телеграмі.

ІА "Вголос": НОВИНИ