«Зокрема проведення щеплення тих категорій населення, які перебувають у групі ризику. Це медпрацівники, діти, діти у школах-інтернатах, дитячих будинках-сиротинцях (за згодою батьків або опікунів). Ми хочемо донести до населення, що найбільш ефективним профілактичним заходом є щеплення», – повідомив сьогодні під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів.

«В області на цей час щеплено проти грипу 4141 особу. В економічно розвинутих країнах щороку щеплюється 50-60% населення, у Львівській в середньому 0,3%. В цей час в захворілих на гострі респіраторні захворювання осіб, вірусологічною лабораторією обласної СЕС не виділено вірусів грипу», – додав Р. Павлів. Він додав, що станом на 15.11.2010 епідемічна ситуація в області характеризується як нестійка враховуючи, що захворюваність на ГРЗ на більшості адмінтериторій області наближається до епідемічного рівня. На 9 адмінтериторіях епідемічний рівень перевищено (Жидачівський район в 1,2 рази, Жовківський район в 1,2 рази, Перемишлянський район в 1,3 рази, Радехівський район в 1,2 рази, Сколівський район в 2,1 рази, Ст.Самбірський в 2,2 рази, Стрийський район в 1,2 рази, м.Самбір в 1,2 рази, Самбірський район в 1,2 рази).

За підсумками моніторингу впродовж 45-тижня (з 08.11.10 по 14.11.10.) в контрольному з захворюваності на грип та ГРЗ м. Львові захворіло 3469 осіб, інтенсивний показник 46,0 на 10 тис. населення (епідпоріг – 84,6).

Водночас начальник головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Сергій Федоренко повідомив, що в лікувальних закладах області створено резервний ліжковий фонд, у кількості 3783 ліжка. «Залучено додаткових медичних працівників, які, у разі необхідності надаватимуть допомогу, створено необхідні запаси ліків у кожній медустанові», – розповів С. Федоренко.

Відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України, щеплення проти грипу є рекомендованим, у тому числі особам з числа групи ризику. До груп медичного ризику (висока можливість клінічних ускладнень від грипу) належать: особи з хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин) та ожирінням; особи віком понад 60 років; жінки, які ймовірно перебуватимуть в 2-3 триместрі вагітності під час епідемії грипу; особи, що перебувають в спеціалізованих колективах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку, будинках дитини, тощо). До груп епідемічного ризику (висока можливість інфікування грипом) належать: діти дошкільного віку, школярі, підлітки, студенти, персонал медичних закладів, персонал середніх шкільних та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків дитини та осіб похилого віку, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, тощо.

Придбати вакцину можна в аптеках Львівщини.
Засідання відбулось під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Мирона Янківа.

ІА "Вголос": НОВИНИ