Як повідомляє журналіст Вголосу, серед основних проблем, які є у місцевих лікувальних установ, недофінансуваня, поганий стан санітарного автотранспорту та діагностичного обладнання.

Зокрема, як розповів голова комісії з питань охорони здоров‘я, материнства та соціального захисту Городоцької районної ради Анатолій Матківський, санітарні машини, які обслуговують мешканців району, мають по 6 років і, як мінімум, 400 тис. км. пробігу. Він також заначив, що варто було б створювати галузеві програми безпосередньо у районах. Це дало б змогу акумулювати кошти безпосередньо на проблемах окремого регіону, адже специфіка у кожному районі своя, відповідно проблеми різні.

«Потрібно робити так, щоб незалежно від того який керівник буде очолювати район (закінчиться його термін, чи його звільнять) медична галузь повинна розвиватися рівномірно», - зазначив Анатолій Матківський.

Що ж стосується так званої «оптимізації», представники районів скаржаться на те, що попри економію коштів на утриманні будинків та персоналу, будуть погані соціальні наслідки та проблеми із транспортним забезпеченням.

«Якщо влада позакриває маленькі лікарні, це буде величезний соціальний вибух. Я нещодавно був у Белзі. Там норма по ліжко-місцях виконана на 120%. В лікарні перебувають переважно пристарілі люди. Вони не підують лікуватися в великі комплекси – вони залишаться помирати вдома», - зауважив голова комісії з питань молодіжної політики, охорони здоров‘я, фізичної культури та спорту Сергій Касян.

Також до проблем, які найбільше поширені в галузі охорони здоров‘я Львівської області, можна віднести відсутність безкоштовного медичного обслуговування, державної дотації на ліки для малозабезпечених багатодітних сімей та коштів на завершення будівництва лікувальних установ.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ