Горбаті кити виділяються серед інших китоподібних складністю «пісень», які вони використовують в період розмноження. Пісня самця складається з звуків і «фраз» в діапазоні від 40 до 5000 Герц тривалістю в середньому від 6 до 35 хвилин. Однак у житті цього виду китів є три чітко розділених за сезонами періоди: розмноження, міграція та годівля, які, згідно зі спостереженнями вчених, ніколи не поєднуються за часом.
Проте автори дослідження, яке опубліковано в журналі PLOS ONE, під керівництвом Елісон Стімперт (Alison Stimpert) з дослідницького університету ВМС США (Naval Postgraduate School - NPS) з'ясували, що горбаті кити використовують шлюбні пісні і в період годування.
Вони простежили за десятьма горбатими китами від тропічних широт, де тварини розмножуються, до Антарктики, куди вони щороку мігрують в багаті планктоном холодні приполярні води для живлення. Як виявилося, двоє з десяти китів продовжували виконувати довгі і складні шлюбні пісні.
«Ми були здивовані, почувши шлюбні пісні в Антарктиці, де кити, як нам відомо, тільки годуються. При цьому пісні незвичайно інтенсивні і тривалі - тривалістю до години», - сказала Стімперт.
Однак співи виявилися єдиним проявом шлюбної поведінки китів під час періоду годування. При цьому кити продовжували пірнати, пересуваючись якби в пошуках їжі, хоча замість цього були зайняті піснями. У період розмноження кити співають, не рухаючись з місця і чекаючи партнера.
Вченим до цих не відомо значення китових пісень. Серед найбільш поширених гіпотез - приваблення самки, відлякування інших самців або «з'ясування стосунків» при встановленні ієрархії.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ