ЛЬВІВ, 15 КВІТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — У Червоноградську міську лікарню госпіталізовано 5 осіб на чолі з командиром Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального загону.
Про це повідомив прес-секретар територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області Микола Гуцуляк.
За даними на 10.30 15-го квітня 2008 року, стан потерпілих — задовільний.
Протерпілі знаходились в шахті з метою перевірки і налагодження роботи лінії дистанційного відбору проб повітря ("Дистоп"), що контролює стан рудникової атмосфери.
Нагадаємо, що пожежу на шахті «Степова», яка почалася 2 квітня, вдалося загасити лише 9 квітня. Досі тривають роботи по ліквідації наслідків пожежі.
Збитки від пожежі на шахті станом на 9 квітня вже сягнули 7 млн. грн., щоденні втрати складають 900 тис. грн. У добу шахта видобувала понад 2 тис. тонн вугілля, при ціні. тонни вугілля - 450 грн.
Як повідомлялося, пожежа почалася 2 квітня у тупиковій частині прилеглого до лави 115-го конвеєрного штреку пласта «Сокальський», на дільниці з видобутку вугілля № 4, лава № 115.
Гірничі роботи з видобутку вугілля в лаві № 115 велися на глибині близько 550-ти метрів. Довжина лави – 200 метрів. Довжина виймального стовпа – 450 метрів.
Причини пожежі встановлю спеціально створена комісія, до складу якої увійшли фахівці науково-дослідних інститутів, Міністерства вугільної промисловості і Держгірпромнагляду.
На момент аварії в шахті перебувало 92 людини. Ввечері 2-го квітня всі люди, в тому числі – 13 працівників аварійної дільниці, були виведені на поверхню, потерпілих – немає.
Начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області Віктор Шайтан запропонував експертній комісії по встановленню причин аварії провести моніторинг проектів провітрювання і дегазації усіх без винятку виїмкових дільниць шахт Державного підприємства «Львівугілля», де застосовується один з методів боротьби з газом метаном - провітрюванням тупикових частин за допомогою ВМП - вентиляторів місцевого провітрювання. Результати такої експертизи мають дати можливість передбачити і уникнути подібних аварій на інших дільницях шахт ДП «Львівугілля».
Міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець підтримав пропозиції територіального управління Держгірпромнагляду по Львівській області і дав протокольне доручення колу експертів розробити низку дій з реалізації запропонованого.
У зв’язку з аварією територіальне управління Держгірпромнагляду по Львівській області заборонило спуск людей у шахту, крім осіб, задіяних у ліквідації аварії.
ІА "Вголос": НОВИНИ