Майно, про яке йде мова, – це об’єкт незавершеного будівництва, який ухвалою Львівської міської ради був виділений під будівництво греко-католицької церкви, адже у тому районі є лише одна греко-католицька церква, яка не в змозі задовольнити духовні потреби усіх парафіян.

Ще в листопаді 2008-го Курія Львівської Архієпархії УГКЦ звернулась до міської ради з проханням передати їм ділянку, що по вул. Грінченка, корп. 26, для будівництва нової церкви та отримала згоду. Однак виявилось, що незавершене будівництво, без відома Львівської міської ради, перейшло у власність ПП «Центр соціальної реабілітації молоді», перед тим, впродовж березня-квітня 2009-го змінивши двох власників. Так, згідно з рішенням третейського суду, власником став ПП «Фірма «Піраміда-Авто», котрий передав свої права «Центру соціальної реабілітації».

«Сьогодні можна святкувати маленьку перемогу – суд виніс рішення на користь громади. І це не лише законне, а й справедливе рішення. Це хороший приклад того, що коли громада об’єднується заради вирішення справ, вона завжди добивається результату. Я сподіваюсь, що і кінцеві рішення судів, які імовірно відбудуться, будуть теж на користь громади», - розповів Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради.

«Дуже правильно суддя сьогодні сказала, що рішення було прийняте і законне, і справедливе, адже ми повинні зробити все, щоб задовольняти інтереси громади. Церква, яка там вже є, не забезпечує у повній мірі духовні потреби тієї громади. Цей процес ще буде тривати довго. Ще буде апеляційна інстанція та інші кроки. І років за два-три там справді може постати храм, який буде задовольняти потреби цього мікрорайону. Наразі ми чекаємо, чи буде інша сторона подавати апеляцію», - зазначив Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради.

«Враження від сьогоднішнього судового засідання двоякі. З одного боку це маленька перемога, а з іншого боку прикро, що люди постали не проти держави чи окремих людей, а проти релігійної громади. З огляду на це дуже б хотілось, щоб вони просто зупинились. Тішимось перемогою, хоч і маленькою, надіємось на те, що правда візьме гору над амбіціями людей. Ми вдячні найперше тому, що суд, окрім законного, виніс справедливе рішення», - зауважив адміністратор парафії Священномученика Романа Лиска і всіх новомучеників отець Юрій Шаламага.

«18 років ми мучилися, йшли до того, що сьогодні отримали хоча б цю маленьку перемогу, надію. Парафіяни дуже хотіли цього і заслуговують на те, щоб була церква для науки дітей, для суспільства і для знедолених, котрі цього потребують. У нашому мікрорайоні дуже маленька церква, яка не може вмістити усіх парафіян. І ми раді тому, що нам суд присудив», - говорить парафіянка Софія Іванівна.

«Церква у нашому районі дуже маленька, нашу парафію вона вже не охоплює, зважаючи на те, що кількість будинків збільшується і людей є багато. В основному дуже багато молоді, яка не має куди піти. І сьогодні, якщо постане ще один церковний осередок, то буде великий плюс. Хочеться, щоб молоде покоління виховувалось на моральних засадах, вченнях церкви», - каже парафіянка пані Наталя.

«Цей спір, що сьогодні тут розглядається – це справа про матеріальне і духовне. Я вважаю, що зараз серед молоді і серед нашого українського народу не вистачає духовності, тому сьогоднішня перемога – це перемога духовного над матеріальним. Дякуємо всім юристам, представникам міської ради, що вони допомагають громаді. Ми віримо в те, що ми будемо мати церкву і будемо мати духовне виховання», - розповідає парафіянин Володимир.

«Ми там щодня молимо Бога, щоб він дав нам перемогу. Ми дуже хочемо, щоб там була церква. Для молоді це буде райське місце, яке буде виховувати, яке буде давати ту благодать Божу, те натхнення для молоді, яка там буде рости», - розповіла пані Люба, жителька мікрорайону.

ІА "Вголос": НОВИНИ