Як повідомила прес-служба Тернопільського осередку ГП «ПОРА», 21 січня на р. Збруч, поблизу с Гуків, Чемеровецького району Хмельницької області Громадянська партія «ПОРА» провела акцію до Дня Соборності України. Акція була приурочена 88 річниці Акту Злуки та 89 річниці проголошення Української Народної Республіки.
Пористи взявшись за руки утворили живий ланцюг через річку Збруч, яка слугуючи кордоном між ЗУНР і УНР, розділяла Україну на дві частини і заспівали гімн України. Потім колона партійців рушила на те місце, де було поховано останки генерала УПА Романа Шухевич. На цьому місці спочатку була панахида, та виступи керівництва партії, а згодом прибирали навколишню територію від сміття.
Участь в акції, окрім осередків ГП «ПОРА» Тернопільщини, взяли представники ще близько 10 областей. (Хмельницька, Львівська, Житомирська, Івано-Франківська, Чернігівська, Київська), представники влади та ЗМІ.
Голова політради Громадянської партії ПОРА Євген Золотарьов, під час акції, зазначив: «Нам треба зробити таку державу, яку будував похований тут Роман Шухевич. Ми мусимо і внутрішньо знищити ту межу, яку знищили 88 років тому наші попередники Актом Злуки ЗУНР та УНР».
Слово мали також представники обласних осередків. Як сказав голова Тернопільської обласної організації Іван Сороколіт: «Ми могли зробити масштабний захід на майдані, чи будь-де, але свідомо вирішили зробили таку символічну акцію тут, бо якщо ми хочемо змін – то треба починати з себе.
У коментарі «Вголосу» голова Львівського міського осередку ГП ПОРА Маркіян Іващишин відзначив, що Українська держава постала у своїх сучасних кордонах порівняно недавно – тільки у 1954 році, із входженням Криму до складу УРСР, тому було б нерозумно очікувати однаково високого рівня національної свідомості в усіх регіонах нашої країни. Попри те, всупереч похмурим пророцтвам про неминучий розпад України та навіть деяким спробам запустити в дію цей сценарій (особливо яскраво це виявилося під час президентських виборів 2004 року. коли невдахи президентських виборів пробували розіграти цю карту), українці все-таки постійно підтверджували своє бажання жити в одній державі. Як показують дослідження громадської думки, які проводяться Київським міжнародним інститутом соціології щорічно, починаючи з 1991 року, коливання в підтримці незалежності України ніколи не знижувалися до критичного рівня в 50 %. Соціологічні дослідження дають підстави стверджувати, що протистояння в Україні відбувається не між українською і російською ідентичностями, а між різними варіантами української ідентичності. «Те що ми різні, не означає, що ми не хочемо і не можемо жити разом. Ми, громадяни Української держави, повинні не лякатися своєї різноманітності, а старатися використовувати її на користь України», - підкреслив Маркіян Іващишин.
Голова Львівської обласної організації ГП ПОРА Володимир Квурт підкреслив, що ідеологія цієї партії дає можливість поширювати українську мову, культуру на східні терени нашої держави. «ГП ПОРА є правою ліберальною партією. Але ми вважаємо, що ідеї лібералізму можуть і повинні бути патріотичними. Більш того, ідеї лібералізму здатні сприяти українізації України», - пояснив Володимир Квурт.
Відомо, що в Україні саме ототожнення з певною національно-культурною групою, її способом світосприйняття сьогодні формує політичний вибір індивіда. У Центральній і Західній Україні частка людей, які розмовляють українською мовою, становить 75-80%, і рівень підтримки Ющенко перебуває в межах того самого процентного діапазону.
У Східній і Південній Україні від 75 до 80% людей воліє розмовляти російською, і приблизно таким же є рівень підтримки Януковича. Фактично в Україні функціонують дві «мегапартії», які умовно можна позначити як «ліву» - об'єднуючу російськомовне й проросійськи налаштованих громадян і «праву» - україномовну й прозахідну. Разом з тим не можна забувати, що всі є громадянами однієї країни.
ПОРА має унікальну можливість поширювати на Схід і Південь України українські національні вартості саме завдяки тому, що західні, ліберальні, ідеї, носієм і виразником яких якраз і є ПОРА в суспільній свідомості тісно пов’язані з україноцентричністю. Відтак, відстоюючи інтереси всіх хто хоче бути вільними і заможними, мати реальні політичні, економічні й особисті права і можливість відстоювати ці права, ПОРА тим самим розширюватиме кордони європейськоорієнтованої України.
ІА "Вголос": НОВИНИ