ЛЬВІВ, 13 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA. — Громадський форум Львова звинуватив Пенсійний фонд України в антидержавній діяльності, яка проявляється у вимогах сплати додаткових внесків у розмірі 33,2% від зарплати з 1 січня 2004 року, наслідком чого є «тінізація» зарплати та незарахування найманим працівникам трудового стажу.

Такі звинувачення поширили члени ГФЛ, депутат Львівської міськради, голова правління Асоціації платників податків Теодор Дяків, депутат Львівської облради, голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес та директор ТзОВ «Ева» Володимир Щербина під час прес-конференції сьогодні.

«Пенсійний фонд України своїми незаконними вимогами «тінізує» заробітні плати, «тінізує» фінансовий обіг підприємств, «виштовхує в тінь» найманих працівників малого підприємництва, завдає шкоди формуванню місцевих бюджетів»,-- заявив Дяків.

За його словами, статистичні дані показують, що з 2004 року з моменту, коли підприємці, платники єдиного податку, почали сплачувати в ПФУ внески в розмірі 33, 2% від зарплати, почала різко скорочуватись середньорічна кількість найманих працівників.

Так, у 2004 році середньорічна кількість працівників малих підприємств становила 126,6 тисяч осіб. Станом на перше жовтня 2007 року ця цифра становить 101 тисяча осіб. Дяків пояснив це тим, що багато працівників працюють на підприємствах без відповідного оформлення та отримують зарплату «в конвертах».

За словами Дяківа, йде «тінізація» обігових коштів, «не всі доходи підприємці показують». Так за цей період відбулося падіння на 320 мільйонів гривень внесків до ПФУ.

«Сьогодні є благі наміри влади органів влади в тому, щоб пенсіонери отримали пенсію вчасно і в повному розмірі. Яким способом це робиться? це не витримує критики, не говорячи про глибокий економічний аналіз»,? зазначив Бермес.

Невиправданим назвали представники ГФЛ перехід підприємців, які є платниками єдиного податку, на загальне оподаткування.

Дяків заявив, що «ПФУ та Уряд здійснюють політичний тиск з метою не допустити формування в Україні середнього класу, який не буде терпіти такої влади через її неефективне управління економікою держави».

Асоціація платників податків та Асоціація роботодавців Львівщини направили до Верховного Суду України та Ради нацбезпеки звернення та пропозиції усунути порушення конституції та законодавства з боку ПФУ стосовно підприємств спрощеної системи оподаткування.

Представники ГФЛ повідомили, що готують також звернення до депутатів ВРУ з конкретними пропозиціями норм закону про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності малих підприємств.

ІА "Вголос": НОВИНИ