За словами Олега Кристиняка, при умові передачі на баланс його підприємства усіх гудронів, можна було б оголосити тендер для компаній, які мають ліцензію на переробку гудронів. Він зауважив, що в Україні жодна компанія таких ліцензій не має, тому працювати доведеться виключно з іноземними інвесторами.
«Якщо гудрони будуть на балансі нашого підприємства, ми відразу ж зможемо оголосити тендер на їх переробку. В цьому тендері ми чітко пропишемо усі терміни, коли має бути розпочата і завершена вся робота. Якщо, до прикладу, за рік не буде встановлено відповідного обладнання, чи за 3-3,5 роки компанія не переробить усіх гудронів, ми розірвемо з нею контракт та, можливо, накладемо якісь штрафні санкції», - розповів Олег Кристиняк.
Він додав, що “ТзОВ “Еконафта” готове до утилізації гудронів власними силами, без державного фінансування. Є також фірма, яка готова у стислі терміни виготовити спеціальне обладнання для переробки гудронів.
В свою чергу голова «екологічної» комісії Ірина Сех зазначила, що передаючи всі гудрони підприємству обласної ради, автоматично ЛОР бере на себе всю відповідальність за них, включаючи виплату штрафів за забруднення гудронами навколишнього середовища.
«Ми відчуваємо політичну потребу допомогти людям, які там живуть. Проте ми не можемо взяти на себе стільки всього, щоб потім впасти на коліна», - сказала Ірина Сех.
У зв‘язку з цим, комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації прийняла рішення доопрацювати дане питання і пізніше разом з Львівською міською радою приймати остаточне рішення.
ІА "Вголос": НОВИНИ