Видання відзначає, що цифри різняться. Американська організація Centro Gordon - Conwell (CSCG) стверджує, що з початку XXI століття число мучеників-християн становить по 100 тис. на рік. «Інші НКО з більш строгими критеріями - наприклад, Open Doors - наводять набагато більш низькі цифри: всього 1200 осіб на рік загинули за свою християнську віру», - йдеться в статті.
За даними видання, велика частина насильницьких смертей припадає на країни, де сповідують іслам. Через три роки після «арабської весни» «вороже ставлення мусульманського світу до християн зовсім не зменшилося, а помітно посилилося», йдеться в статті. У 2013 році почалися відкриті бойові дії проти християн в Сирії і Центральноафриканській Республіці. «Число мучеників обчислюється тисячами. Тим самим християнство виявляється найбільш переслідуваною релігією світу, особливо там, де християни в меншості», - пишуть автори.
Газета наводить кілька прикладів. З Іраку стався масовий вихід християн. На думку видання, терористи провокують це навмисно. У Пакистані християни надалі піддаються дискримінації і стають жертвами нападів. Пакистанські християни живуть в трущобах і виконують роботу, якою гребують мусульмани. У Єгипті, на думку ряду НКО, після падіння Мубарака посилилося вороже ставлення до християн - коптів, а усунення Мурсі «окрилило антихристиянську пропаганду: коптів ототожнюють з путчистами». У Сирії «християнська меншість опинилась між двох вогнів», за висловом газети. У Саудівській Аравії виявлення розп'яття або Біблії карається депортацією (у випадку з іноземцями) або суворими карами (у випадку з місцевими мусульманами). У Судані режим посилив репресії щодо християнської меншини. Максимальне число убитих християн припадає на Конго, де триває міжнаціональний і політичний конфлікт.
Джерело: Inopressa
ІА "Вголос": НОВИНИ