Про це йдеться в результатах дослідження споживчих настроїв в Україні, спільного проекту компанії GfK Ukraine і Міжнародного центру перспективних досліджень.

Причиною погіршення споживчих настроїв стали економічні очікування, що скоротилися на 6,3 пункту до значення 102,6. Найсуттєвішого падіння на 9,3 пункту до значення 100,9 зазнав індекс довгострокових економічних очікувань. Натомість оцінки поточного становища додали 2,9 пункту та становили 82,2, переважно за рахунок збільшення схильності до споживання.

Погіршення економічних очікувань у червні 2010 року позначилося на зростанні очікувань щодо інфляції та динаміки безробіття. Індекс інфляційних очікувань додав 2,1 пункту до значення 175,7, а індекс очікувань щодо динаміки безробіття – 4,9 пункту до значення 106,9.

«Позитивний вплив від зміни влади в країні на споживчі настрої українців сходить нанівець. Це цілком відповідає падінню рейтингу довіри до Президента, Партії регіонів і владних інститутів, що спостерігалося в червні 2010 року . Водночас такі чинники, як уповільнення економічного зростання в Україні, жорстка бюджетна політика нового уряду, його плани щодо підвищення пенсійного віку, загрозливий для малого бізнесу проект Податкового кодексу, очікуване зростання цін на газ і житлово-комунальні послуги негативно позначаються на економічних та інфляційних очікуваннях населення. Погіршення очікувань щодо динаміки безробіття може бути пов’язано із складною ситуацією в металургійній галузі», – зауважив Максим Борода, керівник програми «Соціальна економіка» МЦПД.

ІА "Вголос": НОВИНИ