>

Обговорюється лише те, що премєрка, з огляду на негативні наслідки для її рейтингу корекції заявленого раніше курсу, відмахнулась від даного звіту.

У цій суперечці хочу привернути увагу й до позиції міністра фінансів, яка неначе залишилась поза увагою коментаторів скандалу.

По-перше, одразу ж після оприлюднення даного звіту прес-службою міністерства фінансів було поширене спростовування про автентичність даного документу. Цікаво наскільки позиція прес-служби міністерства співпадає з позицією самого міністра ):

По-друге, якщо міністр фінансів саме так розуміє економічне становище України, то чому не обстоював публічно свою позицію при формуванні оптимістичного бюджету уряду і яким тоді він є якщо з ним не погоджується профільний міністр.

По-третє (і головне!), коли самому міністру фінансів стали зрозумілими катастрофічні тенденції у розвитку країни. Вчора, позавчора, перед засіданням кабінету міністрів? Чи ще весною, коли разом із представниками Нацбанку зміцнював гривню й агітував населення позбуватися доларових депозитів.

Свого часу незгода з монетарною політикою Л. Кучми змусила В. Пинзеника (чи не вперше в українській політиці) подати добровільно у відставку.

Остання (третя) причина, мабуть найточніше пояснює нинішнє мовчання  строптивого міністра. Влаштувавши витік інформації, залишаючись формально ні при чому, міністр фінансів забезпечив для себе одночасно й алібі у разі можливої відставки уряду.

Громадяни України не винні. Я вірю в їхню мудрість. Але вони зіткнулися з проблемами, яких раніше не знали. Вони часто оцінюють те, що на поверхні, не заглядаючи в глиб. Цьому сприяє і більшість політиків, які закликають боротися не з причинами, а з наслідками, оперуючи при цьому блискучоюфразеологією. Та не все що блищить – золото.В. Пинзеник. Коні не винні. Реформи чи їх імітація”. – К., 1999, с. 6.

Без коментарів!

 

ІА "Вголос": НОВИНИ