Про це повідомила сьогодні, 15 липня, на прес-конференції за підсумками інспекторської перевірки, що відбувалась на «Радоні» 14-15 липня, начальник управління безпеки поводження з радіоактивними відходами – державний інспектор Держатомрегулювання Тетяна Кутузова.
«Ми переконалися, що все добре», — сказала вона.
Кутузова розповіла, що в Україні за підтримки уряду Німеччини реалізовується проект збору безгосподарних ДІВ та подальше контейнерування їх для контрольованого зберігання.
Проект розрахований до 2012 року. Німецький уряд виділив на нього 1,5 млн. EUR (на придбання контейнерів).
Зокрема, 50 тис. EUR отримав Львівський ДМСК «Радон». З них 75 тис. грн. комбінат уже витратив на придбання трьох спеціальних контейнерів у Вінниці.
За час першого етапу проекту (травень-червень 2009 р.) «Радон» зібрав 200 відпрацьованих ДІВ.
Як повідомив директор «Радона» Ярослав Волочій, на комбінаті на сьогодні зберігаються близько 200 кв. метрів радіоактивних елементів. У подальшому їх транспортують в сховище, яке готується у Чорнобильській зоні.
За словами начальника Західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Оксани Джуранюк, всі «найбільш небезпечні» ДІВ на території Західної України уже вдалося позбирати. Залишилися ще дрібні джерела, як, наприклад, нейтралізатори статичної напруги із вмістом плутонію, які є в друкарнях.
Присутні на прес-конференції представники німецької сторони побаченим під час перевірки залишились втішеними.
«Радон» виконав дуже і дуже добру роботу. Він це зробив швидко і за прийнятну ціну, дотримуючись жорстких вимог, які діють в Україні», — сказав Петер Залевськи, керівник німецької організації з ядерної безпеки.
ІА "Вголос": НОВИНИ