Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з поправками, які вже схвалив італійський Сенат, максимальне покарання для журналістів за наклеп складе позбавлення волі строком до одного року, а для головних редакторів та виконавчих директорів ЗМІ розмір штрафу становитиме 50 і 20 тисяч євро відповідно.

Для прийняття цього закону, поправки повинна також схвалити Палата представників, яка має намір розглянути їх 26 листопада.

У цей день, як закликає профспілка італійських журналістів, всі ЗМІ країни повинні замовкнути рівно на добу. За словами генерального секретаря профспілки Франка Сідді, «від усіх італійських журналістів повинна послідувати негайна і сильна реакція на цю чорну сторінку, яку вписав Сенат».

У червні минулого року суд засудив керівника італійської газети Il Giornale Алессандро Саллусті до 14 місяців в'язниці і п'яти тисяч євро штрафу за наклеп. Засудили його за статтю, яка вийшла в 2007 році в газеті Libero і була написана одним з його тодішніх підлеглих.
Саллусті намагався оскаржити вирок, але суд відхилив апеляцію, і у вересні цього року журналіст відправився за ґрати.

Історія з тюремним строком за наклеп стала прецедентом в Італії. Вирок Саллусті, який узаконює кримінальну відповідальність за висловлювання, став приводом критики як усередині країни, так і за її межами.

Незважаючи на те, що після скандалу з Саллусті і президент країни Джорджіо Наполітано, і міністр правосуддя Паола Северіно висловилися за пом'якшення покарання за наклеп, Сенат схвалив поправки, які загрожують тюремними термінами журналістам. Як зазначає The Guardian, це може бути пов'язано з тим, що італійські парламентарії були незадоволені критичними матеріалами про них у ЗМІ.

Джерело: Лента

ІА "Вголос": НОВИНИ