При цьому такі заняття ефективніші, ніж регулярні тренування, передає The Telegraph.

Учені вивчили ефект 20-хвилинного заняття із сидячими, стоячими і лежачими позами йоги, які включали скорочення і розслаблення різних груп м'язів і певну систему дихання. Заняття закінчувалося глибоким диханням в медитативній позі.

У дослідженні брали участь 30 студенток з університету Іллінойсу в США, які також виконували аеробні вправи, зокрема біг підтюпцем, протягом 20 хвилин.

При цьому вправи виконувалися так, щоб серцебиття учасниць прискорювалося не більше, ніж на 30-40%.

Дослідники були здивовані отриманими результатами. З’ясувалося, що після занять з йоги у жінок поліпшувалася точність і швидкість обробки інформації набагато більше, ніж після серії аеробних вправ, які практично ніяк не позначилися на роботі когнітивної системи.

Дослідники виявили, що після заняття йогою учасниці краще запам'ятовували інформацію, поповнювали базу знань і обробляли дані швидше, ніж після виконання аеробних вправ.

Автори дослідження пояснюють такий вплив йоги кількома факторами. По-перше, медитація і дихальна гімнастика сприяють розслабленню, заспокоєнню розуму і тіла. На думку вчених, концентрація на позі тіла і диханні допомагала учасницям позбутися непотрібних думок.

Крім того, медитація і дихальні вправи, як відомо, послаблюють занепокоєння і стрес, що, у свою чергу, полегшує деякі когнітивні процеси.

Вчені бачать великі перспективи подальшого вивчення впливу йоги на розумову діяльність і процеси в мозку людини, а також на фізичне здоров'я людей різного віку.

Раніше проведені дослідження вже доводили, що регулярні тренування можуть допомогти боротися з депресією за рахунок підвищення рівня хімічних речовин у мозку, що відповідають за розслаблення мозку.

Вчені зі Школи медицини при Бостонському Університеті виявили, що рівень амінокислоти GABA був набагато вищим у тих, хто займався йогою, в порівнянні з тими, хто виконував фізичні вправи, на зразок бігу підтюпцем. Низький рівень GABA пов'язаний з депресією та іншими широко поширеними тривожними розладами.

Нагадаємо, команда норвезьких вчених на чолі з професором Фахрі Сотціоглу з університету Осло довела, що заняття йогою впливають на експресію генів і покращують роботу імунітету.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ