Кабінет міністрів України в середу, 10 червня, підписав «Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики».

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації »зелених« тарифів, який передбачає їх зменшення. Зокрема, для всіх об'єктів електроенергетики, які виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об'єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7, 5%», – йдеться в повідомленні, на офіційному сайті Кабміну в середу ввечері.

Україна зобов'язується визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики і забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.

Згідно умов меморандуму, посилюється відповідальність виробників ВДЕ.

З 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.

«Ми за те, щоб будувалася зелена енергетика і з часом така енергія була більше поширена, як найбільш чиста. Але нам важливо, скільки вона буде коштувати. Якщо ціна електроенергії буде здійснюватися на нових СЕС, буде визначатися вже на аукціоні, не буде високого тарифу», – розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як повідомлялося, в 2019-2020 роках ПАТ «Центренерго» закупило у ТОВ «Рекорд Сістем» та  ПрАТ «Синтез Ойл» вугілля по завищених цінах на понад 4 млрд грн. Окрім того зі значною націнкою держпідприємству продавало газ ТОВ «Юнайтед енерджі», яке торгувало паливом «Укрнафти».

ІА "Вголос": НОВИНИ