Про це Олександр Калинюк повідомив у коментарі Вголосу.
Він зазначив, що звернувся з відповідним інформаційним запитом ще 5 липня, однак отримав лише відписку.
«11 квітня на Цитаделі було встановлено хрест, на якому нічого не було написано, на честь кого і з якого приводу він був встановлений. 22 червня, коли влада покладала вінки, на цьому хресті з’явилась табличка з написом: «Це хрест встановлено у пам’ять про 140 тисяч вояків народів Європи, українців французів, поляків, росіян, італійців, євреїв, білорусів, бельгійців, які захищали свій дім, свою країну і загинули на цьому місці, у нацистському концтаборі «Шталаг-328» 1941-44 рік. Вічна їм пам’ять», - розповів Олександр Калинюк.
«По-перше, це був концтабір військовополонених, а не вояків, як вони тут написали. Бо євреї, які тут загинули, були різних національностей. Вони не мали тут своїх військовополонених. Українці воювали у складі Радянського Союзу, тобто радянської армії, теж не мали. Французи, поляки, італійці, бельгійці мали. Росіяни і українці воювали в одній армії – червоній армії. Значить вже не правильно написано. Крім цього, я дивився в державному архіві Львівської області. Через цей концтабір пройшло 284 тисячі, більш як половина загинули там - 142 тисячі», - наголосив він.
У зв’язку із цим Олександр Калинюк поцікавився у Михайла Цимбалюка, який орган чи посадова особа затверджувала текст цієї таблички на хресті, щоб знати, до кого звертатися.
На перший лист прийшла відповідь від начальника управління внутрішньої політики про те, що цей запит відправили Садовому.
«Я написав знову листа в ОДА, що відповідь має бути особисто від голови ОДА Михайла Цимбалюка. Оскільки Цимбалюк брав участь у цих заходах, то хай повідомить чи погоджував він текст таблиці чи не погоджував. Якщо погоджував, то одне, якщо ні – то чого він прийшов вшановувати, якщо не знає що там написано», - відзначив Олександр Калинюк.
Нагадаємо, що 8 квітня виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив дозволи на встановлення на Цитаделі пам’ятного Хреста „Шталаг-328”.
Щодо встановлення пам’ятного знаку „Шталаг-328” першими виступили депутати фракції партії „Фронт змін” у Львівській міській раді, потім відповідне рішення було ухвалене Львівською обласною радою.
Виконавчий комітет затвердив усі необхідні дозволи для встановлення Хреста та визначив організаційні процеси.
ІА "Вголос": НОВИНИ