Про це йдеться в доповіді канадської розвідки, пише «Puls Biznesu».

До рапорту розвідки отримало доступ агентство «The Canadian Press». Канадська розвідка вважає, що Росія, яка розширює свою військову присутність на півночі, може використовувати безпілотники для шпигування по цілому регіону. Аналогічну загрозу, як йдеться в звіті, представляє Китай.

Канадська розвідка надіслала свій звіт країнам «Five eyes», до яких крім самої Канади належать США, Великобританія, Австралія і Нова Зеландія. Five Eyes є терміном, яким назвали угоду про співпрацю спецслужб цих країн.

У грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін розпорядився збільшити військову присутність в російській частині Арктики і відкрити зачинену на початку 90-х військову базу в цьому регіоні. Раніше, в 2006 році, Дмитро Медведєв підписав документ який передбачає, що до 2020 року Арктика стане стратегічним напрямком для російської розвідки і розробки родовищ корисних копалин.

Арктика також є областю, якій канадський уряд приділяє особливу увагу вже протягом багатьох років. Регіон патрулюється канадськими рейнджерами – загонами, що складаються в основному з інуїтів. Щороку канадська армія проводить маневри на півночі країни.

Інститут економічного моніторингу США припускає, що в Арктиці може знаходитися 13% світових нерозвіданих запасів нафти, і 30 % газу.

В кінці 2013 року Канада надіслала в ООН офіційний запит про визнання її територіальних претензій в стосунку більш ніж 1,7 мільйона квадратних кілометрів в Арктиці. Водночас, ще в 2007 році російський підводний човен встановив російський прапор на Північному полюсі.

Крім того, потепління клімату може сприяти виникненню комерційних торгових шляхів з Європи до Азії через Північно-Західний прохід і Північно-Льодовитий океан.

ІА "Вголос": НОВИНИ