Азербайджан активно підтримує Україну в подоланні наслідків ракетних обстрілів.

Допомогти Україні побороти енергетичну кризу Баку намагається і на офіційному рівні і в рамках громадських ініціатив. Уряд країни прийняв рішення про передачу нам необхідного обладнання, повідомляє 24 канал.

Понад 170 підписників телеграм-каналу AZfront в містах Баку, Сумгаіт і Гянджа за короткий термін зібрали понад 40 тисяч євро на закупівлю 15 промислових генераторів. Активісти оплатили також доставку вантажу, і генератори вже встановили в населених пунктах Харківщини, де критична інфраструктура найбільше постраждала від атак агресора.

Офіційна допомога уряду Азербайджану, за словами експертів, також досить вагома.

«Станом на зараз це вже 122 генератори і 45 трансформаторів, які передані централізовано. При цьому, щоб їх передати, не треба було робити жодних донорських конференцій, ніяких заяв, достатньо було буквально однієї телефонної розмови міністрів енергетики України та Азербайджану, щоб протягом двох тижнів необхідне обладнання вже опинилося в нашій країні», – зазначив політолог Ігор Чаленко.

На думку фахівців, Азербайджан, як ніхто інший, розуміє Україну, бо також вже багато років намагається викорінити сепаратизм, породжений Росією.

Водночас нині все частіше західні політики та представники вірменської діаспори намагаються показати, що саме Азербайджан є агресором. Зокрема, нещодавно у ЗМІ звинувачували місцевих екоактивістів, які нібито безпідставно перекрили автомагістраль, що веде у Вірменію з міста Ханкенді. Головною ж причиною є протест проти експлуатації золотих родовищ на азербайджанській території, що підконтрольна нині військовими Росії, стверджує політолог: «Автомагістраль перекривають виключно для військової техніки. Ця ситуація сьогодні фабрикується паном Варданяном, який намагається показати всьому світові, що нібито Азербайджан є якимось агресором».

На думку політолога, повномасштабна війна в Україні та нинішня ситуація в Карабаху має бути під пильним контролем Заходу, аби не допустити ще більшого посилення конфліктів. А Україна та Азербайджан і надалі повинні підтримувати один одного, адже це держави з проактивною позицією, на боці яких міжнародне право.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ