Про це він сказав на прес-конференції, присвяченій Другій Східноєвропейській конференції учасників Національних превентивних механізмів згідно із Факультативним Протоколом до Конвенції ООН проти катувань, що проходить у Львові сьогодні.

Як розповів Євген Захаров, за даними соціологічного дослідження 2004 року, близько 500 тисяч затриманих піддавалися жорстокому поводженню зі сторони правоохоронних органів, на сьогодні ситуація є приблизно такою ж.

Євген Захаров додав, що соціологічне дослідження буде проводитись протягом 2009-2011 років для виявлення динаміки та покращення ситуації.

«Явище фізичних та психологічних катувань затриманих у місцях позбавлення волі є системним і поширеним, такі злочини державних представників мають високу латентність і рідко виходять на поверхню. Їх офіційної статистики немає, про це можна дізнатись тільки від потерпілих, їх родичів та адвокатів – так працює система», – відзначив Євген Захаров.

Євген Захаров розповів, що одним з превентивних механізмів запобігання катуванням та поганому поводження є організація мобільних груп моніторингу, які перевіряють заклади позбавлення волі різних рівнів.

Радник міністра Внутрішніх справ України Катерина Левченко розповіла, що наказами Міністерства від 2008 року мобільні групи моніторингу отримали право перевіряти заклади позбавлення волі у нічний час та без попередження.

Також вона розказала, що з 2006 року значно збільшилась кількість виїздів мобільних груп моніторингу. Так, у 2006 році було здійснено 86 виїздів, у 2007 – 145, у 2008 – 353, а за 9 місяців 2009 ця цифра становить вже 350 виїздів.

Катерина Левченко відзначила, що протягом 2008 року до помічників міністра Внутрішніх справ у регіонах звернулось 2666 громадян, проте випадки службових розслідувань та порушення кримінальних справ були поодинокими.

ІА "Вголос": НОВИНИ