Склянка кави на день робить людей оптимістами. До такого висновку дійшли німецькі вчені з Рурського університету, яких цікавив вплив кави на мозок людини.

Автори дослідження давали 33 учасникам з експериментальної групи кофеїн у вигляді таблеток (200 мг) за 30 хвилин до початку досліду. А така ж кількість досліджуваних з контрольної групи отримували таблетки плацебо.

Кожного з учасників просили якнайшвидше визначити, чи є комбінація букв на екрані словом з певним змістом. Слова носили як нейтральний характер («стіл», «вікно»), так і володіли емоційним забарвленням: позитивним («ніжність», «дбайливий»), і негативним («бездушний», «мерзота»).

Виявилося, що учасники, які вживали перед експериментом кофеїн, розпізнавали на 7% більше слів з позитивним забарвленням, ніж їхні колеги, які одержували плацебо.

Однак подібного явища не спостерігалося щодо слів з нейтральним і негативним забарвленням. «Крім загальної стимуляції розумових процесів, кофеїн також має здатність вибірково підвищувати сприйняття позитивного», - стверджує керівник цього дослідження Ларс Кухінке.

Джерело: ТСН 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ