Про це йдеться у зверненні депутата Львівської міськради від фракції "Фронт змін" Еріка Парсаданяна, яке він зачитав на засіданні ради напередодні, інформує кореспондент Вголосу.

Депутат нагадав, що 15 грудня 2011 року сесія Львівської міськради прийняла ухвалу, яка затверджує ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність. В цій ухвалі передбачені ставки єдиного податку відповідно до "Класифікації видів економічної діяльності (далі - класифікації)" 2005 року.

Ерік Парсаданян розповів, що склалася ситуація, при якій з 1 січня 2012 року діючими є дві класифікації: 2005 року (дію якої продовжив на один рік Держспоживстандарт України своїм наказом від 29 листопада 2011 року) і класифікації 2010 року (набрала чинності з 1 січня 2012 року згідно з наказом Держспоживстандарту України від 29 листопада 2011 року).

Депутат пояснив, що Податковий кодекс України передбачає, що в заяві про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування обов’язково зазначаються образні фізичною особою-підприємцем види господарської діяльності згідно з класифікаціями 2005 року. Проте, з 1 січня 2012 року при держреєстрації фізичної особи-підприємця в реєстраційній картці потрібно вказувати види діяльності саме за новими класифікаціями 2010 року, оскільки державному реєстратору програмне забезпечення не дозволяє вводити класифікації 2005 року. А тому інформація про види діяльності фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих з 1 січня 2012 року заноситимуть до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виключно згідно з класифікаціями 2010 року.

Така ситуація, за словами депутата, створює низку проблем на практиці. Оскільки в свідоцтві про реєстрацію будуть вказувати класифікації 2010 року, які не співпадатимуть із тими, що вказані в ухвалі сесії міськради, така фізична особа-підприємець формально буде платити податок не за здійснення тих видів діяльності, які вказані у його свідоцтві, а тих, які відповідають аналогічним кодам у вказаній ухвалі. Якщо ж ці коди не будуть співпадати, то органи податкової будуть мати привід віднести діяльність цього підприємця до категорії «інші», і відповідно, зможуть визначити для нього ставку податку у 10% і 20%, яка насправді може виявитися завищеною.

Ерік Парсаданян додав, що органи податкової служби можуть застосувати ставку податку у розмірі 15% від доходу, так як згідно з положеннями Податкового кодексу України така ставка застосовується до доходу, який отримали від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи. А коди видів діяльності за класифікаціями 2010 року, які внесені до єдиного державного реєстру, не можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, зареєстрованого до 1 січня 2012 року.

Відповідно до цього, наголосив депутат, потрібно терміново внести зміни до ухвали Львівської міськради від 15 грудня 2011 року. Зокрема її треба доповнити положенням про те, що до 31 грудня 2012 року (тобто на час паралельної дії обох класифікації 2005 і 2010 року) для визначення ставки єдиного податку використовуються коди обох класифікацій.

У таблиці зі ставками єдиного податку, яка є в додатку до ухвали, треба поряд із видами господарської діяльності за класифікацією 2005 року додати колонку із аналогічними кодами за класифікацією 2010 року із видами господарської діяльності, що їм відповідають. При цьому особливу увагу, на думку Еріка Парсаданяна, треба звернути на процедуру переведення кодів із старої класифікації у нову, бо при застосуванні сервісу для визначення кодів видів економічної діяльності за класифікаціями 20005 року і класифікаціями 2010 року виникають певні дублювання і неузгодженості, внаслідок чого ті ж види діяльності повторюються по кілька разів, а ставки податку для них часто відрізняються.

ІА "Вголос": НОВИНИ