Отеплення житлових будинків дасть найбільший ефект, оскільки населення сьогодні споживає найбільше газу. За словами голови Львівської ОДА, заміна одного старого вікна у будинку дає 28-30% економії, а витрачені кошти окуповуються за 3 роки. Кошти потрібно спрямовувати на заміну дверей, вікон, отеплення стін та дахів.
«Населення споживає 1 млрд. кубів газу. Якщо тут зробити якісь кроки, то ми получимо найбільшу економію. Потрібно зрозуміти, де тих 20% завдань, котрі дадуть 80% економії енергії. Ми розрахували скільки це в середньому вийде на одну квартиру. Вартість термореновації для двокімнатної квартири менше 2 тис. USD. Якщо це розпочати робити масово для населення, то ми отримаємо найбільший ефект в зменшені споживання енергії. Це теж допоможе зекономити гроші населення», - зазначив Микола Кміть.
Він додав, що в останню чергу потрібно спрямовувати діяльність по енергозбереженню на бюджетні установи. В бюджетній сфері на Львівщині сьогодні нараховується 9 тис. 800 об’єктів. Споживання газу становить 77 млн. куб. м. 97% об’єктів не відповідає нормам діючим ДБН по енергоефективності.
«Потрібно замінити 1 млн. кв. м вікон, 4 млн. кв. м фасадів, а фінансові потреби на це становлять 8 млрд. 500 млн. грн.. Насправді це потрібно робити, але якщо ми витратимо понад 8 млрд. грн., то ми зменшимо споживання газу лише на 1%. Ми це будемо робити в останню чергу», - зазначив Микола Кміть.
Водночас губернатор відзначив, що промисловість на Львівщині споживає близько 1 млрд. куб. м газу. Львівська ОДА проводитиме роботу з підприємцями щодо того, щоб зменшити використання енергоресурсів.
«41% (від усієї енергії, що споживає промисловість – ред.) споживає 8 підприємств Львівської області. Працюючи з тими підприємствами, зустрічаючись з власниками можна добитися найбільшого ефекту. Можна розпорошитися на 7 тис. підприємств, можна сконцентруватися на 8 підприємствах», - зазначив Кміть.
Як повідомлялося, Львівщина у 2008 році витратила 2 млрд. 600 млн. куб. м газу, з чого 1,100 млрд. використало населення, промисловість – 980 млн. куб. м, комунальна сфера – 370 млн. куб. м, бюджетні установи - 77 млн. куб. м, решта споживачів – 73 млн. куб м.
ІА "Вголос": НОВИНИ