На сайті парламенту текст законопроекту відсутній, проте в своєму блозі на «Українській правді» депутат відзначає, що документ пропонує близько 80 змін щодо вдосконалення державної мовної політики до 35-й законами.

«Наприклад, пропонуються зміни до закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (біометричні паспорти) щодо видачі паспортів державною та регіональною мовами або мовою меншин», - відзначає В. Колесніченко.

Депутат також підкреслює, що текст законопроекту був погоджений з експертами, представниками громадських організацій, службовцями, освітянами та підприємцями.

Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент В.Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеські обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію по реалізації «мовного закону».

Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття) та на території Берегівського району, Виноградівського району Закарпатської області. Молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області.

Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.

Джерело: Інтерфакс-Україна

ІА "Вголос": НОВИНИ