Жовтневий районний суд Запоріжжя присудив 15 років позбавлення волі Юрію Петровському, який у 2022-му пішов на співпрацю з ворогом та наводив ракети на військові об’єкти

Про це повідомив «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Наприкінці 2022 року мешканець Запоріжжя Юрій Петровський погодився на співпрацю з ворогом. З того часу він передавав дані про місця дислокації підрозділів сил оборони України та наслідки ракетних обстрілів цивільної та військової інфраструктури. 

В матеріалах справи наведені пояснення Петровського, який є членом комуністичної партії з 1986 року, щодо того, чому він пішов на зраду: зробив це, щоб допомогти товаришам – комуністам і тому що проти війни, а завершити її швидко, на думку зрадника, може тільки Росія.

Співробітництво з окупантами розпочалось з телефонних дзвінків партійного товариша з окупованої Якимівки та секретаря Бердянського райкому партії. Вони запропонували Петровському поспілкуватися з “зацікавленою особою”, яка виявилася уродженцем Північної Осетії, кадровим офіцером одного з підрозділів військової розвідки Південного військового округу РФ. Росіянина цікавили місця розташування підрозділів ЗСУ в Запоріжжі та інформація щодо результативності обстрілів прифронтового обласного центру.

«У будівлі дислокуються військовослужбовці. На яких поверхах, невідомо. Справа від КПП – адмінбудівля, населеність невідома. Охорона – з цивільних. На всіх, хто працює на заводі, СБУ зібрала анкети, кожного контролюють. Також контролюють усі автомобілі та їхніх власників. Військовослужбовці  взимку вирізали багато дерев для опалення будівель», - детально інформував ворога Петровський.

Інформацію Петровський збирав як особисто, відвідуючи місця прильотів чи можливого розташування військових, так і спілкуючись зі знайомими, у тому числі діючими військовослужбовцями Збройних сил України.

За інформацією, наданою зрадником, росіяни здійснили кілька ракетних атак. Внаслідок однієї з них в травні 2023 року загинули троє військовослужбовців.

Жовтневий районний суд Запоріжжя визнав Юрія Петровського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України (Державна зрада) та призначив йому покарання – 15 років позбавлення волі, з конфіскацією всього належного засудженому майна.

Юрій Петровський – активіст антимайдану, колишній депутат обласної ради від забороненої в Україні компартії, раніше – фігурант так званої «справи грибників» – у 2000 році СБУ повідомила про викриття групи військових пенсіонерів, яка нібито планувала підірвати ЧАЕС, викрасти президента Леоніда Кучму та організувати збройне повстання в Україні.

У них було вилучено численні документи і топографічні карти, які журналісти назвали “картами пенсіонерів-грибників”.

У 2001 році  Чернігівський апеляційний суд визнав Петровського винуватим за ст.56-1 КК України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та призначив покарання – 6 років позбавлення волі. Також його позбавлено військового звання “майор”.

В 2014 році Юрій Петровський був активним учасником запорізького “Антимайдану”. На відео, яке поширювалося в соцмережах, майбутній депутат вимагає “федералізації”, а також оголошує про створення “народного ополчення Запоріжжя” і називає себе його головою. 

ІА "Вголос": НОВИНИ