Олександр Ганущин стверджує, що заяви ЛОО ВО „Свобода” про те, що парк створюється для дерибану землі і утискає права селян є безпідставними та популістськими.

„Я думаю, що „Свобода” має свої інтереси на територіях, що увійшли до парку, коли це проявиться, ми про це скажемо. Вони забули, що місцеві вибори скасовано і продовжують працювати виключно на свій рейтинг, замість того, щоб щось створювати” – сказав Олександр Ганущин.

За його словами, права селян на володіння земельними паями не утискаються, оскільки землі запасу із вилученням і без, які увійшли до складу парку, є непридатними для ведення сільського господарства, заболочені і розташовані далеко від населених пунктів. Олександр Ганущин сказав, що ці землі виступають буфером для лісів парку.

Завідувач відділу охорони природних екосистем Інституту Карпат НАН України Олександр Кагало сказав, що у законодавстві є лазівка, яка може сприяти забудові території парку: будівництво дозволено у зоні стаціонарної рекреації, дозвіл на це має видавати науково-технічна рада парку. Проте, як відзначив Олександр Кагало, зона стаціонарної рекреації парку „Північне Поділля” обмежується 3-4-ма гектарами.

Один з ініціаторів створення парку, завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету професор Леонід Копій сказав, що у попередньому проекту парку йшлося про приблизно 50 тисяч гектарів землі, але територію скоротили до 15 тисяч, зробивши поступки місцевим та сільським радам.

„Парк „Північне Поділля” наразі має кластерну структуру, що є складністю для його функціонування. Цим ми завдячуємо ВО „Свобода” та їх акціям” – сказав Леонід Копій.

Олександр Ганущин розповів також, що відкриття парку можливе вже до кінця 2010 року.


„Ми пройшли перший етап – створення на папері. Другий етап полягає в узгодженні та оформлені необхідних документів та в отриманні фінансування з Держбюджету. Наразі бюджет країни ще не прийнятий, тому ми сподіваємось, що нам вдасться закласти в ньому кошти на парк. Тут хто виявиться спритнішим і з природоохоронних організацій, той і отримає фінансування” – сказав Олександр Ганущин.

Він додав, що для початку у штаті національного природного парку „Північне Поділля” планується 70 працівників, кандидатури директора ще немає, а розташується науковий центр парку у тому місці, громада якого запропонує найкращі умови для його функціонування.

ІА "Вголос": НОВИНИ