Учора, 19 лютого, відбулося засідання комісії Львівської міської ради з питань законності та депутатської етики, скликане на вимогу голови фракції ВО «Свобода» Василя Павлюка, який вважає що депутат міської ради, член Громадського форуму Львова Теодор Дяків у програмі 12-го каналу Львівського телебачення образив весь депутатський корпус.

Члени комісії проігнорували вимогу ГФЛ про відкритий режим засідання, чим продемонстрували кулуарність та закритість. На засіданні було встановлено, що звинувачення п. Павлюка не відповідають дійсності, що засвідчила роздруківка прямого ефіру програми. Теодор Дяків й словом не обмовився про некомпетентність чи неграмотність депутатів міської ради в чому його звинувачував п. В. Павлюк.

На вимогу п. Дяківа дати оцінку поведінці п. Павлюка за розповсюдження неправдивої інформації, останній прореагував дуже бурхливо. Комісія також проігнорувала факти відвертої фальсифікації подій та термінів, до яких вдався голова фракції ВО «Свобода» і не ухвалила з цього приводу жодного рішення.

Теодор Дяків ще раз спростовує усі звинувачення на свою адресу і, оскільки його опонент відмовляється спростовувати свої публічні заяви, звертається до усієї фракції ВО «Свобода» з вимогою проаналізувати поведінку свого голови фракції в міській раді і дати публічну оцінку його діям. З роздруківки телепрограми 12-го каналу стає очевидним, що тінь на депутатський корпус ЛМР кидає не Теодор Дяків своїми висловами, а п. Павлюк своїми заявами, які радше нагадують дешевий пі-ар.

Громадський форум Львова приєднується до вимог Т.Дяківа і, у свою чергу, акцентує увагу громади на круговій поруці і корпоративній солідарності міських депутатів, для яких фальсифікації, неправда та поширення неправдивих відомостей стають звичними у їх діяльності. ГФЛ та його член Теодор Дяків наполягатимуть на публічних вибаченнях п. Павлюка, а також на відповідальності всіх депутатів за свої слова і вчинки.

Прес-служба Громадського форуму Львова 20 лютого 2007 р.

12 лютого 2007р. 12-й канал «Чому так?», прямий ефір

Ведуча - Оксана Колодрубець

Колодрубець:

– Значить Ви є і представником Громадського форуму і так-само Ви є депутат Львівської міської ради, от Ви можете порівняти, тобто зиск тої ініціативи, яку Ви берете у свої руки за межами Ратуші і коли Вам доводиться працювати в сесійній залі. Тобто чиї це є недоопрацювання, львівського міськвиконкому, чи депутатського корпусу в цілому, чи можливо, в нас, все-таки, неефективно працюють комунальні підприємства?

Дяків:
– Я думаю, що в першу чергу це недоопрацювання Львівської міської ради, але скоріше навіть не цієї каденції, а всіх попередніх каденцій. Чому? Тому-що виконавчі органи , виконавчий комітет є підконтрольні й підзвітні Львівській міській раді і контроль за роботою, скажімо теплопостачання в підприємств, роботи виконавчих органів, це не є право ради, а обов’язок, обов’язок міської ради здійснювати такий контроль. Років, ну 15 приблизно такого контролю не було і ми, перш ніж шукати шляхів виходу з цієї ситуації, мали би дати оцінку нашим попередникам, це перше.

Колодрубець:
– Але цього року, саме постало у всій державі питання про підняття тарифів, тобто мала бути якась дія, конкретні кроки?

Дяків:
– Я розкажу як до цього відносилися громадські організації. Якщо би депутати, представники політичних сил, бували на громадських слуханнях, то вони би переконалися, що представники громадських організацій, ведуть діалог на рівні, в тому числі і ті що присутні в комісіях, в робочих групах, то вони ведуть діалог на рівні з представниками виконавчих органів, на професійному рівні. Чого, нажаль, це можна сприймати як завгодно, але серед депутатського корпусу нема такого рівня підготовки. І дуже добре, що нарешті в цьому році через підвищення газу міська рада вимушена ці питання обговорювати. І якщо ми до наступного сезону сформуємо економічно обґрунтовані тарифи і правильне їхнє застосування, що є само-по-собі також дуже важливим.

Колодрубець:
- Отже, Ваша думка, значить двоставковий тариф це не є на шансі його розглядати.

Дяків:
– Ми не можемо його скасувати, бо якщо скасувати як незаконний, необґрунтований це треба від моменту введення з 20 жовтня, ми не можемо його відмінити, бо якщо так відміняти як написано в цих пропозиціях від 8 лютого, що мали розглядатися, тоді літом не буде тої другої частини тарифу перерахування, тому ми запропонували зменшити від 180 до 150 гривень вартість гігакалорії, це перше.

Друге, нарахування зобов’язує платників взяти під контроль, тому що так як зараз нараховують ЖЕКи, коли два місяці вони вже відіслали квитанції, а тепер вже проводять навчання як нараховувати, цей факт всім відомий.

І третя пропозиція, тобто якщо за результатами зменшення вартості тарифу від 180 до 150 гривень і за результатами його застосування виявиться, що теплопостачання організацій не дораховують коштів, а це виявиться на весні, тоді цю різницю, а я прогнозую що вона не буде значною, покрити з бюджету.

ІА "Вголос": НОВИНИ