ЛЬВІВ, 26 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. ? Критичні заяви керівництва уряду, які останнім часом лунають на адресу місцевих державних адміністрацій, як правило, не мають реального підґрунтя, базуються на неперевірених даних і мають політичний передвиборчий підтекст.

Про це йдеться у відкритій заяві голів облдержадміністрацій щодо критики їх діяльності з боку Кабінету Міністрів України, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

«Складається враження, що уряд дізнається про ріст цін на продукти харчування із засобів масової інформації. Хоча згідно законодавства саме уряд забезпечує здійснення державної цінової політики… Це не перший випадок коли відповідальність за цінову політику урядовці перекладають на місцеву владу. Влітку цього року голів держадміністрацій звинуватили у зростанні цін на хліб, попри те, що напередодні Прем’єр-міністр В.Янукович поклав персональну відповідальність за це на економічний блок уряду», — зазначено у заяві.

«Якщо прогнози Кабінету Міністрів України щодо рівня інфляції, які свідомо були занижені, не виправдовуються, не треба винити виборчий процес і місцеві держадміністрації. Пропонуємо розглянути інший фактор, який особисто повинен вивчити глава уряду. Це непрофесіоналізм керівників економічного блоку уряду при визначенні прогнозних показників соціально-економічного розвитку», — зазначено у заяві.

Голови облдержадміністрацій відкинули звинувачення у неналежній підготовці до осінньо-зимового періоду: «Найбільш абсурдними виглядають звинувачення у саботуванні підготовки до зими. Така заява може свідчити лише про одне: ЗМІ не поінформували Уряд про реальний стан справ, а тому Кабінет Міністрів не володіє ситуацією «на місцях». По-перше, дійсно є проблема із використанням коштів через непрозорі тендерні процедури. Міжвідомча комісія з питань державних закупівель, яку очолює 1-й заступник Міністра фінансів В.Копилов і Тендерна палата, почесним головою якої донедавна була лідер коаліції Р.Богатирьова, практично паралізували чесні і відкриті державні закупівлі».

Перерахування передбачених в бюджеті коштів на підготовку до зими на місцевий рівень затримується, йдеться у заяві. «На фінансування програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства із запланованих 270 млн. грн. станом на 1 вересня перераховано з Києва у регіони лише 52,5 млн. грн.; на ремонт та реконструкцію теплових мереж та котелень із 300 млн. грн. кошти взагалі не перераховувалися; на реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду із 250 млн. грн. перераховано лише 9,4 млн. грн. Риторичне питання: яким чином можна провести якісну підготовку до зими, якщо на початок вересня Уряд не перерахував відповідні кошти «на місця»?», — зазначають голови ОДА.

Голови адміністрацій вважають, що уряд допускає суттєві диспропорції у фінансуванні регіонів: «Уряд обмежив право мешканців більшості областей на отримання коштів для покращення водопостачання. Із передбачених у держбюджеті 200 млн. грн. понад половину отримали три області – Донецька, Луганська та Харківська. Це саме стосується коштів на будівництво, реконструкцію та ремонт автодоріг комунальної власності — на Донецьку і Луганську області припадає п’ята частина коштів, виділених для усіх регіонів. Географія таких прикладів наштовхує на думку, що при розподілі бюджетних коштів не останню роль відіграє принцип політичної доцільності».

Голови ОДА натомість закликали керівництво уряду до виваженості у публічних заявах і до пріоритетності професійних, а не політичних мотивів.

ІА "Вголос": НОВИНИ