Про це РБК-Україна повідомив А.Магера, коментуючи звернення ряду нардепів до Конституційного суду України (КСУ) з проханням скасувати дані зміни (зміни до Конституції в частині продовження повноважень парламенту і місцевих рад, що були прийняті Верховною Радою 1 лютого).

«Конституційний суд неодноразово у своїх рішеннях вказував, що не голосування особисто народним депутатом є порушенням Конституції і конституційної процедури. Якщо такі факти будуть доведені і встановлені ... Конституційному суду доведеться сказати, що такий закон є неконституційним в силу порушення процедури», - сказав А.Магера.

Також він вважає, що існує вірогідність скасування даного закону за формальними ознаками.

«Існує дві підстави визнання неконституційними законів: матеріальні підстави (невідповідність Конституції) та процедурні підстави (у разі прийняття закону в тому порядку, що непередбачено Конституцією). Очевидно (у зверненні до КСУ ), мова йде про другу підставу - порушення процедурного порядку. В тому разі, якщо такі підстави будуть з'ясовані судом, КСУ вправі за допомогою всіх засобів, передбачених законом про КСУ, встановити чи мало місце порушення процедури, чи ні», - сказав він.

Також А.Магера вважає що на даному етапі передчасно висувати будь-які прогнози стосовно подальших дій КСУ.

Нагадаємо, що КСУ скасував політреформу 2004 р. саме за формальними обставинами - недотримання процедури прийняття змін до Конституції, що дало можливість суду повернути Конституцію зразка 1996 р.

ІА "Вголос": НОВИНИ