Про це повідомляє прес-служба ЛОО ВО «Свобода».
«Визнання неконституційним використання червоного прапора «для увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні» є закономірним. Рішення Конституційного суду лише підтвердило те, про що заявляла «Свобода»: Верховна Рада ухвалює неконституційні документи, а Президент, який начебто є гарантом Конституції, їх підписує», - сказала вона.
Ірина Сех нагадала, що на сесії Львівської обласної ради «Свобода» заявила, що цей закон є неконституційним передусім через те, що для його ухвалення було необхідно понад 300 голосів. Адже йшлося про офіційне підняття червоного прапора поряд з державним прапором України, тобто про зміни щодо використання державного прапора. Такі закони ухвалюються конституційною, а не простою більшістю, на яку спромоглися народні депутати, зазначила вона.
При цьому Ірина Сех вважає, що торжествувати ще зарано, оскільки це рішення Конституційного суду не стосується решти положень закону. «Хоча підняття червоного прапора на флагштоках поруч з державним на офіційних заходах є незаконним, сам закон залишився чинним. Тобто не виключено суспільне використання червоного прапора на неофіційних, громадських заходах, пов'язаних із Другою світовою війною, зокрема і 22 червня. А отже, ми не захищені від провокацій», - відзначила вона.
Нагадаємо, що 28 квітня 2011 року Львівська обласна рада на позачерговій сесії ухвалила рішення "Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначання днів пам'яті жертв Другої світової війни", яким звернулася до Президента України щодо вотування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років". Як наголосила у своєму виступі Ірина Сех, підставою для вотування цього закону є його неконституційність, бо поряд із встановленням порядку використання червоного прапора фактично визначається порядок використання Державного Прапора України. Такий закон ухвалений за підтримки 260 народних депутатів, тобто - простою, а не конституційною більшістю, звідси логічно випливає висновок, що ст. 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" у новій редакції суперечить вимогам частини п'ятої ст. 20 Конституції України, а за тих обставин Президент України мав би відмовити у підписанні цього закону та застосувати щодо нього належне главі держави право вето. Також депутати Львівської обласної ради з ініціативи фракції ВО "Свобода" звернулися до Конституційного суду, аби він визнав закон "про червоний прапор" неконституційним.
17 червня Конституційний суд виніс рішення, що використання Прапора Перемоги під час офіційних заходів разом з Державним прапором України суперечить Конституції.
ІА "Вголос": НОВИНИ