Про це в інтерв’ю виданню «Україна молода» розповіла київський лікар-гінеколог, автор блогу «Захоплююча гінекологія» Наталія Лелюх.

Крім того, слід остерігатися ксеноестрогенів у їжі – гормону естрогену й так не бракує у жіночому організмі, а ми його ще й додаємо штучним шляхом.

За словами лікаря, ксеноестрогени містяться у м’ясі птиці, яку вирощують в інкубаторських умовах, у консервованих продуктах, які продають у пластикових упаковках. Плюс – якщо казати вже не про їжу – багато ксеноестрогенів у продуктах нафтопереробки. Якщо жінка щодня стоїть у пробці і дихає вихлопними газами, це значно підвищує її ризик захворіти на рак.

«Одна з функцій естрогенів – стимулювати поділ клітин. Так, вони роблять жінку жінкою, формують фігуру за жіночим типом, відповідають за ріст молочної залози, матки (якщо у жінки бракує естрогенів, розвинеться гіпоплазія – так звана «інфантильна матка»). Але в цілому – це гормони росту. І якщо в жіночому організмі з’являється додатковий естроген унаслідок неправильного метаболізму, він стимулює ділення клітин у чотири рази більше. Ті ж естрогени, які потрапляють ззовні, стимулюють ріст клітин у 16 разів активніше. Це – «поганий» ріст. Від нього з’являється мастопатія, фіброміоми, поліпи, а у найгіршому випадку – рак ендометрію, шийки матки, молочної залози тощо...», – пояснила Наталія Лелюх.

Джерело: Україна молода

 

ІА "Вголос": НОВИНИ