В пояснювальній записці до проекту закону нардепи розповідають, що більше двадцяти років в Україні діє закон «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», який визначає основні напрями реалізації державної молодіжної політики в Україні щодо соціального становлення та розвитку молоді.

Цей закон зокрема передбачає, що держава забезпечує працездатній молоді надання першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.

При цьому працевлаштування молоді здійснюється в межах квот, встановлених законом України «Про зайнятість населення».

Проте нардепи наголошують, що закон України «Про зайнятість населення», який був прийнятий 5 липня 2012 року та набув чинності з 1 січня 2013 року, встановлює вкрай низький обсяг цієї квоти – лише 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Крім того, цей же закон, на думку парламентарів, необґрунтовано встановлює строк (шість місяців після закінчення або припинення навчання чи служби), протягом якого молодь забезпечується гарантіями у сприянні працевлаштуванню у межах 5% квотування робочих місць.

Натомість своїм проектом закону нардепи пропонують поступово до 1 липня 2014 року збільшити квоти робочих місць для працевлаштування молоді з 5% до 15% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

При цьому законопроект передбачає, що порядок квотування і бронювання робочих місць та працевлаштування на них молоді встановлюється Кабміном з урахуванням положень Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні».

ІА "Вголос": НОВИНИ