Угода передбачає вкладення 5 млрд доларів у будівництво залізниці, енергетичний та природоохоронний проекти в Кенії.

Угоду було підписано під час візиту до Китаю кенійського лідера Угуру Кеньятта, якого обрали президентом у березні цього року.

Як заявив під час зустрічі китайський лідер Сі Цзіньпін, «рішучість» нового президента Кенії має привести країну до «ще більшого процвітання». На що кенійський президент сказав, що ці інвестиції стануть «потужним поштовхом» для його країни.

«Зокрема, інвестиції у залізницю стануть значним внеском у вирішення спільної проблеми Східної Африки - швидшого пересування людей, товарів та послуг», - йдеться у заяві кенійського президента, оприлюдненій після підписання угоди.

Очікується, що нова залізнична гілка має зв'язати прикордонне місто Малаба із портом Момбаса, одним із найбільших в Африці.

Водночас китайський лідер Сі Цзіньпінь наголосив на важливості інших інвестиційних проектів - у сільське господарство, іригацію та виробництво добрив.

Проте в спільній заяві немає жодних подробиць енергетичного проекту, на який Китай також виділяє гроші

Президент Кенії Угуру Кеньятта має доволі напружені відносини із Заходом. Міжнародний трибунал у Гаазі розглядає звинувачення проти нього у підбурюванні до насильства під час суперечливих виборів 2007 року. Пан Кеньятта відкидає ці звинувачення.

Під час останньої президентської кампанії у Кенії Європейський Союз заявив, що обмежуватиме свої відносини із цією країною, якщо Кеньятту таки оберуть президентом.

Проте сам він звинуватив західні країни у втручанні у внутрішні справи Кенії і попередив, що його країна зміцнюватиме зв'язки зі Сходом.

Китай - найбільший діловий партнер Африки. Торговий баланс між ними перевищує 166 млрд доларів (у 1980-х роках він не перевищував 10 млрд доларів). Майже 80% китайського імпорту надходить з Африки.

Нещодавно про те, що США, найбільша світова економіка, відстають від Китаю за обсягом інвестицій до країн Африки, заявив в інтерв'ю ВВС колишній американський президент Білл Клінтон.

За словами пана Клінтона, Вашингтон випереджає Пекін лише в інвестиціях у сферу охорони здоров'я африканських країн.

Екс-президент наголосив, що США витрачають недостатньо коштів на розвиток інфраструктури та стимулювання економічного зростання країн Африки.

Джерело: ВВС

ІА "Вголос": НОВИНИ