Китайські інвестори авіабудівного АТ « Мотор Січ », звернулися до депутатів Верховної Ради з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію та припинити державне рейдерство, яке виражається в протизаконному блокуванні їм доступу до підприємства.

Про це повідомляє 24 канал.

До документа додається повний текст повідомлення про початок інвестиційного спору, раніше надісланого до Мін'юсту та іншим органам влади України, юридичний висновок європейського юридичного бюро про невідповідність кримінальних справ щодо «Мотор Січі» правовим нормам ЄС, результати науково-експертної оцінки українських вчених-економістів, які свідчать про те, що стрімко погіршується фінансове та ринкове положення АТ.

Текст листа китайських інвесторів до депутатського корпусу ВР у своєму відеоблозі оприлюднив Олександр Дубінський, народний депутат, заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Документ було направлено всім 423 нардепам IX скликання, парламентському Комітету з питань правоохоронної діяльності та Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів.

Китайські інвестори АТ « Мотор Січ » повідомляють, що змушені звернутися саме до Верховної Ради України тому, що за останні роки виконавча та судова гілки української влади повністю себе дискредитували. І просять нардепів втрутитися та припинити безпідставний тиск з боку держорганів, а також допомогти державі Україна уникнути збитків в розмірі 3,5 мільярда доларів, які вони як інвестори мають намір стягнути як компенсацію в межах інвестиційного спору в міжнародному арбітражі.

Автори листа у ВР, серед яких є відомий китайський підприємець Ван Цзин звертають увагу парламентарів на такі факти: 1) акції АТ не належать державі ще з 2000 року; 2) з 2015 р АТ « Мотор Січ » виключено зі списку стратегічних підприємств; 3) у травні 2017 року тодішній віцепрем'єр Степан Кубів під час особистої зустрічі запевнив китайських інвесторів у всебічній підтримці Україною їх співпраці з АТ « Мотор Січ » .

Тому китайські інвестори «Мотор Січі» з подивом зустріли звістку про відкриття з ініціативи СБУ кримінального провадження – всього через 2 місяці після зустрічі з Кубівим. Вони підкреслюють, що ухвалювали рішення про інвестиції в приватне АТ «Мотор Січ» , знаючи, що на момент покупки акцій не було ніяких законодавчих обмежень на інвестиційні угоди з акціонерами підприємства. На підтвердження цього в документі, в тому числі, приведено зроблене вже в 2018 р прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом публічну заяву: « Це на 100% приватна компанія, мені більше додати до цього нічого. Все питання вирішує менеджмент самої компанії та власники» .

Китайські інвестори вважають, що єдиною метою активності СБУ було отримання фінансових вигод певними особами, які діють від імені держави.

«Ситуація прояснилася в кінці 2017 року, коли певні особи від імені керівництва України в ультимативній формі повідомили нашим представникам, що ми зможемо фактично вступити в свої права акціонерів АТ »Мотор Січ« тільки в тому випадку, якщо забезпечимо безкоштовну передачу Україні в особі концерну Укроборонпром 25% акцій АТ »Мотор Січ« і 100 мільйонів доларів. А арешти та заборони наклав суд виключно, щоб підтвердити серйозність ультиматуму та змусити нас погодитися на такі умови», – розповіли деталі події в зверненні до депутатів китайські інвестори «Мотор Січ» .

В результаті протягом 3-х років китайські акціонери «Мотор Січ», які інвестували в цей актив майже 1 мільярд доларів, не можуть отримати доступ до управління підприємством, не мають можливості його розвивати та отримувати дивіденди. Дії української влади вони розцінюють як держрейдерство та спробу експропріації інвестицій всупереч чинному між нашими країнами угоди про захист інвесторів. Тому в своєму зверненні до народних депутатів України вони висловлюють надію, що Верховна Рада докладе всіх зусиль для припинення свавілля.

«Ми просимо ініціювати створення слідчої комісії у ВР і таким чином захистити десятки тисяч працівників »Мотор Січі« від звільнення, а також зберегти державі 3,5 мільярда доларів, які в іншому випадку Україна буде зобов'язаною виплатити», – резюмують китайські інвестори АТ «Мотор Січ» у своєму зверненні до депутатського корпусу ВР.

Раніше повідомлялося, що ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 7 липня уклало угоду з АТ «Мотор Січ» про ремонт авіаційних двигунів на $9,60 млн.

ІА "Вголос": НОВИНИ