Як пише гонконгська газета South China Morning Post, це стало відгуком на аналогічну кампанію в Політбюро ЦК, яку розпочав новий партійний лідер Сі Цзіньпін.

Згідно з новими постановами військової ради, в якій головує той-таки Цзіньпін, тепер на заходах, які влаштовують військові, більше не буде алкоголю, шикарних бенкетів, привітальних транспарантів, червоних килимових доріжок і виступів артистів.

Крім того, під час робочих поїздок китайські військові не зможуть зупинятися в дорогих готелях. Загальна тривалість поїздок та зустрічей має бути скорочена. Використання автомобілів зі спецсигналами наказано строго обмежити, щоб не дратувати громадян.

Старшим офіцерам наказали також стежити за своїми дружинами, дітьми і підлеглими і запобігати їхній участі у хабарництві. Вимоги до військових аналогічні новим правилам для партійних функціонерів, які були оприлюднені на початку грудня.

У листопаді в рамках планової зміни «поколінь» китайського керівництва Ху Цзіньтао поступився Сі Цзіньпіну місцем генсека ЦК Комуністичної партії. Передбачається, що у березні Сі змінить Ху і на посаді глави держави — голови КНР. Особливу увагу новий лідер приділяє боротьбі з корупцією, яка провокує суспільне невдоволення.

Раніше, в кінці 1990-х, уже проводилася кампанія по боротьбі з корупцією в Народно-визвольній армії Китаю (НВК). Зокрема, військовим заборонили брати участь у підприємництві, однак викорінити зловживання не вдалося. На початку цього року заарештували генерал-лейтенанта Гу Цзюньшаня. Передбачається, що він наживався на хабарах від фірм-підрядників. Хоча офіційно звинувачення не опубліковані, вважається, що справа Гу може стати найбільшим корупційним скандалом за всю історію НВАК.

Джерело: Лента.ru

ІА "Вголос": НОВИНИ