Про це сьогодні під час виїзного брифінгу повідомив директор ЛМКП «Львівводоканал» Мирослав Заплатинський.

Він розповів, що з початку цього року ціни на електрику для водоканалу збільшувались вже двічі: у січні на 4% і в лютому знову зросли. У лютому підприємству доведеться сплатити 9 млн. грн., а в грудні оплата за електричну енергію становила 8 млн. грн.

«Ми добивалися підняття тарифів на воду півтора року. Зараз нам дозволили підняти тарифи на 9% тільки для категорії населення, а це лише половина води, яку ми постачаємо у місто. Якщо взяти всю воду загалом, то ми підняли тарифи лише на 4,5%. При умові стовідсоткової сплати населенням за воду, ми отримаємо в березні приблизно 600 тис. грн. А останнє підвищення вартості електроенергії на 5%, при тому, що її вона зросла для всіх категорій наших клієнтів, дає нам збільшення видатків на 450-500 тис. грн. Тобто в нас забирають те, чого ми ще не отримали», - пояснив Мирослав Заплатинський.

Він також додав, що погано в даній ситуації ще й те, що підприємства не знають, чи планує піднімати держава тарифи на електроенергію знову.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що міська рада вже неодноразово зверталась до Кабінету Міністрів з проханням переглянути тарифи для комунальних підприємств і почала сплачувати їм компенсацію.

«Ми продовжуватимемо звертатись до держави, щоб нам компенсовували різницю в тих самих тарифах, тому що підприємство сьогодні самостійно не може міняти тарифи. Чомусь для енергетиків йде дуже швидкий ріст. За останні два роки ріст тарифів на 30%, за останні два місяці – ще плюс 5%. Це що, позиція «поставити на коліна» всі комунальні підприємства», - сказав Андрій Садовий.

«Сьогодні не місто диктує тарифи, а держава. Тому, якщо є якась різниця, просимо державу нехай компенсує її. Люди сьогодні не мають фізичної можливості платити більше за воду. На це можна було б йти, якщо економічна ситуація в державі була б іншою. Будь-які реформи в державі потребують серйозного запасу ресурсів», - додав він.  

ІА "Вголос": НОВИНИ