Всі голоси «ЗА» належали депутатським фракціям ГП (207 мандатів) та ПСП (28 мандатів), чим було продемонстровано перевірену роками єдність нової-старої коаліції. Абсолютна більшість, якої було б достатньо для отримання вотуму довіри уряду становить 224 голоси.

Інші фракції нижньої палати парламенту, так як і обіцяли в ході обговорення програми уряду, висловились проти надання вотуму довіри запропонованому Дональдом Туском Ради складу міністрів та представленої ним програми дій. Нагадаємо, що представляючи склад свого кабінету, прем’єр Д. Туск назвав його «урядом буферів на важкі часи», маючи на увазі необхідність реалізації непопулярних заходів із «затягування поясів» з метою максимально захистити країну від ударів прогнозованої нової хвилі кризи та рецесії.

Вартої уваги є також нова розстановка політичних сил у парламенті. Вона сталась в результаті змін у рядах опозиції. Замість трьох опозиційних депутатських фракцій у Сеймі, які були утворені за результатами парламентських виборів 9 жовтня - Рух Палікота (/РП/ 41 мандат), Союз демократичних лівих сил (/СДЛС/ 27 мандатів) та Право і справедливість (/ПіС/ 157 мандатів), - їх стало чотири. Після виходу 20 депутатів із фракції ПіС (які представляють незгодних з внутрішньопартійною ситуацією та невдоволених результатами виборів членів партії), було сформовано нову депутаську групу – «Солідарна Польща» («СП»). Після вчорашнього виключення з ПіС 3-х опозиційних до Ярослава Качинського відомих і вагомих членів партії, прогнозується дальша «міграція» депутатів з фракції ПіС до «СП».


 

ІА "Вголос": НОВИНИ