Британським журналістам вдалося поспілкуватися з колишнім північнокорейським військовим, старшим лейтенантом Кімом, який кілька років тому скоїв озброєну втечу з КНДР.

Як розповів Кім, незадовго до приходу Кім Чен Ина до влади думки військової еліти з цього питання розділилися. Одні підтримали нового керівника, решта - ні. Лейтенант Кім був на боці останніх. Разом із численними однодумцями він був заарештований і відправлений у табір. Однак військовому вдалося втекти. Застреливши начальника охорони, він втік, змушений був переховуватися, а потім покинув країну.

На думку лейтенанта Кіма, серйозні розбіжності на найвищому рівні можуть бути однією із причин, з яких 30-річний лідер найбільш закритої країни у світі вирішив оголосити війну.

«Що північніше у КНДР ви потрапите, то частіше будете чути розмови про те, що краще б замість молодого Кім Чен Ина країну очолив 85-річний Кім Ен Нам, який зараз є другою людиною у Північній Кореї», - говорить експерт із КНДР та аналітик DigitalGlobe Джозеф Бермудес.

Втім, стверджувати щось однозначно лейтенант Кім, що прожив два роки у Південній Кореї, не наважується.

«Мені важко відповісти на запитання, навіщо КНДР проявляє агресію. Незадовго до того, як я втік, подейкували, що Кім Чен Ин перебуває у постійній конфронтації зі своїм зведеним братом, який налаштований проти Китаю», - зізнається він.

Втім, військовий-втікач вважає, що справжня війна так і не почнеться. На його думку, Північна Корея і далі буде загрожувати сусіднім країнам, незважаючи на тяжке становище багатьох своїх громадян, які помирають від голоду.

Втім, на запитання журналістів про те, наскільки сильною є північнокорейська армія, лейтенант відповів: «Вона дуже сильна».

Південнокорейський агент, який допоміг колишньому військовому втекти, а потім звів з ним представників ЗМІ, відповів на це лише усмішкою: «північнокорейці кажуть, що їхня армія найсильніша у світі, проте сьогодні вони використовують обладнання, яким китайська армія була оснащена 60 років тому».

Як би там не було, спецслужби США заявили, що виявили підозрілу активність серед ракетних установок КНДР, пише Alaska Dispatch. За їхніми даними, одне зі знарядь, яке може загрожувати не лише Південній Кореї та Японії, але і штату Аляска, заправлене паливом.

Південна Корея попросила Китай, єдиного великого союзника Північної Кореї, приструнити державу-вигнанця та підвищила пильність після того, як КНДР привела щонайменше одну ракету дальнього радіусу дії у готовність до запуску.

Адмірал Семюел Локлір, командувач силами США у Тихоокеанському регіоні,заявив, що на думку американських військових, Північна Корея передислокувала невизначену кількість ракет Musudan на своє східне узбережжя.

Представник адміністрації президента США Барака Обами, який говорив на умовах анонімності, заявив Reuters, що робоча гіпотеза полягає в тому, що «вони, можливо, підготували до запуску дві ракети». Це відповідає повідомленнями південнокорейських ЗМІ.

Міністр закордонних справ Південної Кореї Юн Бен Се заявив на парламентських слуханнях у Сеулі, що намагається через дипломатичні канали приборкати Пхеньян.

«За умови ретельного узгодження з Китаєм та Росією, корейський уряд продовжує робити спроби змусити Північну Корею змінити її позицію», - заявив Юн.

Китай - єдиний великий союзник Північної Кореї, проте він підтримав останні резолюції ООН проти Пхеньяна.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ