Займання, нагадаємо, сталося 18 листопада 1987 року. Тоді в лондонському метро ще можна було курити на станціях, і, найімовірніше, саме кинутий сірник призвів до пожежі. Трагедія забрала життя 31 людини, було госпіталізовано більше ста людей. З загоранням боролося 150 пожежників, один з яких загинув.
Останню жертву трагедії ідентифікували лише у 2004 році, це був бездомний 72-річний Александр Фаллон, який після смерті дружини продав все, виїхав з Шотландії і почав жити таким життям.
Інцидент призвів до повного перегляду правил безпеки в метро. Було, зокрема, встановлено детектори диму, камери спостереження, дерев'яні ескалатори стали швидко замінювати на металеві.
До відповідальності за цю пожежу не було притягнуто нікого.
Сьогодні зранку члени профспілки транспортних працівників RMT зібралися на King's Cross, щоб згадати трагічні події і привернути увагу до нових проблем з безпекою в метро.
Профспілка кілька років бореться з планами керівництва скоротити кількість працівників на станціях, заявляючи, що це створить загрозу для пасажирів.
Керівник RMT Боб Кроу закликав мера міста Бориса Джонсона відмовитися від звільнень, заявивши, що трагедії трапляються саме через «систематичні помилки і недалекоглядність».
Розкритикував плани метрополітену і депутат-лейборист Френк Добсон, висміявши ідею скоротити спочатку співробітників станцій, а потім прибрати і машиністів з потягів.
«Все це дуже добре, поки не трапляється щось несподіване», – сказав він.
Лондонський метрополітен стверджує, що ніколи не поступиться правилами безпеки, і всі зміни будуть відбуватися з їхнім урахуванням.
Джерело: ria.ru
ІА "Вголос": НОВИНИ